יקב אדיר חוגג עשור להקמתו ובמקביל חונך את מבנה היקב החדש ואת המרכז הקולינרי לסדנאות גיבוש חווייתיות

קרדיט ג'ינס סוכנות לצילום

מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com

חגיגה כפולה ביקב אדיר
בימים אלה ממש חוגג יקב אדיר עשור להקמתו ובמקביל חונך את מבנה היקב החדש ואת המרכז הקולינרי לסדנאות גיבוש חווייתיות * עשר שנות ייצור יינות משובחים - זוכי פרסים בינלאומיים לצד פיתוח תיירות יין ומחלבה משגשגת הפכו את יקב אדיר למרכז תיירות מוביל בגליל ובארץ כולה. ביקור במקום יספק לכל מבקר חוויה אדירה במלוא מובן המילה!

מיצג אור קולי באולם חביות עדיין לא נראה בארץ ואולי גם בעולם כולו. יקב אדיר, השוכן בפארק תעשיה דלתון במרום הגליל, מרים להנחתה זו הפעם השנייה במהלך עשור שנים. עם פתיחת מרכז המבקרים והיקב לפני עשר שנים היה נראה כי מתחם חדיש ומתקדם כזה לא יראה במקומותינו, ואילו כעבור עשור מציג היקב פריצת דרך וחדשנות בתיירות היין בישראל. במבנה היקב החדש הוקם בתוך אולם החביות מיצג אור קולי ייחודי בעולם אשר מציג באופן חוויתי את סיפורן של החביות מהגעתן אל היקב  ועד צאתן כיין משובח. מדובר במיצג בו הושקעה מחשבה רבה, והשקעה כספית בהיקף נרחב.
בנוסף, עם חנוכת היקב יחננך גם מרכז קולינרי "אדיר" לסדנאות גיבוש חווייתיות. האולם צויד בתנורי אפייה מיוחדים שיובאו מאיטליה, ממשטחי עבודה ומרחב פעילות מרווח ומרהיב ביופיו. הסדנאות שיתקיימו מגוונות מגבינה, פסטה, לחם, אירועי שף ייחודיים וכל זאת לצד סדנת טעימות יין מקצועיות ושילוב ביניהן.
ביקור ביקב אדיר מייצר חוויה קולינרית מענגת על רקע נופיו המרהיבים של אזור הגליל העליון. טעימת יין מודרכת, לצד גבינות עיזים מהמחלבה המשפחתית חלב אדיר, ארוחות בוקר משובחות, ארוחות צהריים ייחודיות, סיור מודרך בכרמים וביקב, סדנת יין, סלסילות שי איכותיות ועוד.

לרגל חנוכת היקב וחגיגת העשור תתקיים טעימת יינות בשם "כברת דרך" לציון הדרך שעבר היקב, הכרם, אנשי היקב מאז ועד היום. יוטעמו יינות הדגל ויושק יין העשור 10#, שנבחר לסמל עשר שנים של שאיפה למצוינות מתוך מחויבות לשיפור המוצר, כל שנה קצת. יין העשור הוא – בלנד המורכב מ63% קברנה סוביניון, 25% שיראז ו-12% קברנה פרנק, 14.5% אלכוהול. בציר 2013 בדיוק עשר שנים מיום הקמת היקב בשנת 2003.

יקב אדיר מייצר יינות איכות המשקפים את התנאים המיטביים בהם גדלו ונבצרו הענבים. יינות אדיר מצטיינים בארומה, בטעם ובגוף, הם מתנה אמיתית מן הטבע שצמחו עם אהבת האדמה ויוצרו בהשגחה צמודה ומתוך מחויבות לאיכות בלתי מתפשרת, מתוך תשומת לב אינסופית. כל תהליכי הייצור מוגדרים ומבוקרים על פי הסטנדרטים המקצועיים המחמירים ביותר. כל בקבוק מהווה ביטוי למחויבות של יקב המשלב נגיעה אישית כמו שרק יקב משפחתי יכול להציע.  
יינות אדיר מיוצרים מענבים הגדלים בכרם בן זמרה. הכרמים ניטעו בשנות ה- 80 וה- 90 של המאה הקודמת בחלקות נבחרות בגליל העליון. הענבים מכרמים אלו נהנים משילוב מושלם של אדמה משובחת ותנאי אקלים אופטימליים המעניקים להם טעמים וארומות ששמם יצא למרחוק. מאז הקמת היקב בשנת 2003, מוטמעים הסטנדרטים הגבוהים ביותר לאורך כל שלבי הייצור -  משתילה דרך גידול, דילול, בציר ועד קליטת הענבים, הסחיטה, ההתיישנות והביקבוק. בזכות הקפדה זו, זכה היקב למעמד של יקב ישראלי עטור פרסים המייצר חלק מסדרות היין המשובחות ביותר של המדינה.  
      
סיפורו של יקב אדיר מתרכז בשני אחים למשפחת רוזנברג, אבי (39 נשוי +3) ויוסי (41 נשוי+3) שביחד וכל אחד לחוד, מצאו את אהבתם לתחום. אבי יינן היקב נדבק בחיידק והדביק את כל המשפחה. אבי למד וסיים בהצלחה מסלול מקצועי במסלול Cellar Master לייננים במכללת תל חי והתאהב ביצירת היין. הוא הלהיב את כל בני המשפחה אחריו ודחף להקמת יקב. המשפחה התלבטה ורצתה לקבל חוות דעת מקצועית לפני שתקבל החלטה על התקדמות. היין נשלח בפעם הראשונה בשנת 2008 לתחרות טרה וינו שנערכה באילת. אבי היה אז במילואים, התחלנו לקבל טלפונים מחברים שסיפרו בהתלהבות שלא רק שהיין של יקב אדיר זכה בציון הגבוה בתחרות ובתואר "יין הישראלי הטוב ביותר לשנת 2008" אלא בנוסף זכה היקב בתואר "יקב הבוטיק הישראלי הטוב ביותר". אבי הגיע מהמילואים ישר לאילת (למזל כולם הוא שירת קרוב), עלה עם המדים לקבל את הפרס ואז  הבנו שאבי יודע לעשות יין ולא סתם יין.  אם הזכייה הבין יוסי שעליו לחזור צפונה ולקחת חלק בהקמת היקב.
אבי יינן היקב מביא עמו כבן למשפחת חקלאים ידע מעמיק וניסיון מעשי רב. היכולת לשלב את אהבת האדמה ואת הסקרנות האינסופית עם המומחיות שצבר במהלך השנים מובילה אותו לגדל ענבים איכותיים ועשירים ביותר בטעם ובארומה בעבור כל יינות היקב. איכות היין נקבעת לפי איכות המקור. בשביל אבי, זו הדרך היחידה לעשות יין.

יוסי הגיע לעולם היין מכיוון אחר, לאחר שסיים  את התואר הראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות מצא את עצמו עובד מבוקר ועד ערב בחברה ליצוא תוצרת טרייה כמנהל קטגוריה של פירות אקזוטיים ליצוא בשוק האירופי. בימי ראשון בשבוע היה "עולה על מטוס" וביום חמישי חוזר הביתה ולעיתים אף שבוע. רוב הזמן "על מזוודות" עם עבודה מאתגרת אך רחוק מהמשפחה
אחרי הזכייה התחיל המרוץ נגד הזמן, משפחת רוזנברג החליטה לפתוח את מרכז המבקרים "אדיר" בפארק תעשיה דלתון. מתוך רצון להציע חוויה אחרת שמשלבת את היין עם הגבינות של המשפחה. באוגוסט 2009 נפתח מרכז מבקרים אדיר.
מרכז המבקרים אדיר שנחנך באוגוסט 2009 הפך במהרה לאבן שואבת למבקרים רבים. במהלך השנים מאז הגיעו למקום אלפי מבקרים מידי שנה מהארץ והעולם.
מרכז המבקרים – יקב אדיר בהנהלת משפחת רוזנברג ואשכנזי ותחת שרביטו של יוסי  מנכ"ל היקב חוגג החודש עשור להקמתו בהרמוניה ובעשייה אדירה.

מרכז המבקרים ויקב אדיר - פארק התעשייה דלתון, גליל עליון 13810
שעות הפתיחה: ימים א'-ה': 9:00-17:00, ימי ו': 9:00-14:00, סגור בשבתות.
טל. 04-6991039, נייד: 052-4729468 אתר: יקב: www.adir-winery.co.il

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

המעצב דרור קונטנטו עיצב לדיווה העל זמנית סטלה עמר, שמלה ייחודית לאירועי נשף ה- Life Ball המתקיים זאת השנה 25, בעיר וינה שבאוסטריה.

תכירו את Marry land 2018

אירוע השנתי של עמותת אור למשפחות– "בכבוד אחי" ל – 350 אבות ואחים שכולים נערך במלון דן פנורמה.