"הקולות הנורדים" הוא קונצרט הפתיחה לפסטיבל מוסטונן-פסט טאלין - תל-אביב ה- 5. הקונצרט יתקיים ב-14-15.2 במוזיאון תל-אביב
מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com


ווצס מוסיקלד 

פסטיבל טאלין תל  אביב- מוסטונן


הקולות הנורדים
"הקולות הנורדים" הוא קונצרט הפתיחה לפסטיבל מוסטונן-פסט טאלין - תל-אביב ה- 5. הקונצרט יתקיים ב-14-15.2 במוזיאון תל-אביב
בהפקת הפסטיבל בחרו את "הקולות הנורדים" כקונצרט הפתיחה, שיבוצע על-ידי התזמורת הקאמרית הישראלית ובניצוח ונגינה (כינור) של אנדרס מוסטונן.
בנוסף אליו ינגנו עם התזמורת הקאמרית הישראלית הצ'לנית נעה חורין, הצ'לנית המובילה של התזמורת, המקהלה הקאמרית ווצ'ס מוזיקלס וסולנים מאסטוניה.
הקטעים שיבוצעו:
·         באך - שני פרקים ממיסה ברביס בסול מאז'ור
·         בוקריני - ביתו של השטן
·         קנצ'לי - Ex contrario   סולו של הצ'לנית המובילה של התזמורת הקאמרית הישראלית נעה חורין.
·         יאן ראטס - קונצ׳רטו לתזמורת קאמרית מס׳ 16
·         שרפנטייה - טה דאום
הקונצרט יתקיים בשני מועדים:
·         רביעי, 14.2.18 - 19:00 אולם רקאנטי, מוזיאון ת״א לאמנויות
·         חמישי, 15.2.18 - 20:00 אולם רקאנטי, מוזיאון ת״א לאמנויות​​
מוסטונן-פסט טאלין-תל אביב הוא פסטיבל מוסיקה אסטוני-ישראלי בו המוזיקאים המובילים של אסטוניה חוברים לתזמורות ולהרכבים מוסיקליים מהשורה הראשונה בישראל ומעלים יחדיו קונצרטים מגוונים.
בחמש שנות קיומו, הפסטיבל עשה לו מוניטין מרשים כאחד מהפסטיבלים הבינלאומיים הגדולים בישראל, אירוע שנתי שבו ניתן לשמוע את המקהלות הטובות בעולם כאן בארץ.
פסטיבל טאלין-תל אביב החמישי בהובלתו של אנדרס מוסטונן, יוקדש לחגיגות 100 השנים לאסטוניה ויעלה 20 קונצרטים בתל אביב, בירושלים, בחיפה, באשדוד ובמקומות נוספים בישראל.
הפסטיבל יארח מקהלות וסולנים מאסטוניה עם תזמורות, הרכבים וסולנים ישראלים ויציג תשעה תכניות בהן מוסיקה קלאסית, עממית וג'אז.
אנדרס מוסטונן הוא מנצח וכנר אסטוני, מחלק את חייו בשנים האחרונות בין ישראל ואסטוניה, בעקבות מינוייה של אישתו לשגרירת אסטוניה בישראל.
מוסטונן מוכר מאוד בעולם כמנצח וכנר מהשורה הראשונה והופיע עם תזמורות רבות, ביניהן: הסינפונייטה הקאמרית של ריגההתזמורת הסימפונית הממלכתית של רוסיה, תזמורת צ'ייקובסקי של רדיו מוסקבה, התזמורת הפילהרמונית של מוסקבה, התזמורת הסימפונית הלאומית של אסטוניה ועוד. בנוסף, ייסד ומשמש כמנצח והמנהל המוזיקלי של ההרכב הוֹרְטוּס מוּזִיקוּס  שמנגן מוזיקה עתיקה.
מוסטונן עשה לו שם בניצוח על יצירות מאת באך, מוצרט, ברוקנר, מנואל קרדוסו, שוסטקוביץ', טלמן, שיץ, סופיה גוביידולינה ואחרים.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

המעצב דרור קונטנטו עיצב לדיווה העל זמנית סטלה עמר, שמלה ייחודית לאירועי נשף ה- Life Ball המתקיים זאת השנה 25, בעיר וינה שבאוסטריה.

אירוע השנתי של עמותת אור למשפחות– "בכבוד אחי" ל – 350 אבות ואחים שכולים נערך במלון דן פנורמה.

רשת "מחסני הנמל" מציעה בימים אלו קרנבל מכירות מטורף מעולם השינה !