תערוכה אינטראקטיבית חדשה לכל המשפחה במוזיאון תל אביב לאמנות עולמות רכים


מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com

דינה שנהב, פרט מתוך מיצב,  2016


עולמות רכים
Soft worlds - An Interactive Exhibition for the Whole Family

התערוכה בנושא רכות בעולם האמנות מזמינה את המבקרים לגעת ביצירות, למשש ולמעוך אותן
פתיחה לקהל הרחב: יום ו' 23.2.18, מועד נעילה: טרם נקבע
הכניסה לילדים ולנוער עד גיל 18 ללא תשלום

אוצרת: שרה ריימן שור
אמנים משתתפים: גן דה לנגה, ענבל הופמן, ניר הראל, דנה כהן ודינה שנהב

אגף החינוך של מוזיאון תל אביב לאמנות מציג תערוכה פעילה לכל המשפחה, בה מוצגות עבודות אמנות בעלות מאפיינים הקשורים ברכות כמו גמישות, משחקיות וחמקמקות. המבקרים מוזמנים לחוויה חושית ייחודית של אינטראקציה עם עבודות אמנות, הבאות לידי מימוש בזכות מעורבות הקהל בהן ותגובתו אליהן. היצירות בתערוכה הן בעלות אופי שונה מהמקובל, הן מזמנות מעורבות והתנסות ממשית. הקהל מוזמן לגעת בעבודות, למעוך, לחבר, למלא, לשקוע, להתמזג ולחוש את החומרים הרכים בידיים ובגוף, לשחק ולהתנסות בפעילויות יצירתיות מגוונות.  

אוצרת התערוכה שרה ריימן שור: "רכות היא תכונה של חומר, חי או דומם, שיכולה לתאר גם סגנון התנהגות וראיית עולם, בשל תכונות כמו דינמיות ויכולת השתנות. השימוש בחומר רך לפיסול הוא חידוש של המאה ה-20. לאורך שנים רבות שימשו את תחום הפיסול חומרים קשים כמו אבן, ברונזה ועץ, ואילו הבדים השונים שימשו למלאכות היום-יום שנעשתה בעיקר על ידי נשים (ביגוד, כיסוי, מחסה וכו'), ולכן כתוצאה מתפישות מיושנות נחשבו לפחותי ערך. עם התפתחותן של גישות חדשות, חומרים שנחשבו נחותים זכו להערכה מחודשת, ומתוקף כך תחום הפיסול אימץ חומרים שאינם מסורתיים, ואמנים החלו לייצר דימויים תלת ממדיים גם מחומרים רכים.
האמנים המציגים בתערוכה מדגישים ערכים ומאפיינים של רכות: חמקמקות והומור בעבודתה של ענבל הופמן, המשתמשת בבד טייבק ובאוויר ליצירת נפח; התמזגות, הסתרה, והיכולת לעטוף בעבודתו של ניר הראל; שינוי צורני ומשחקיות בתוך חלל רך עשוי ספוג בעבודתה של דינה שנהב; היכולת להתמלא ולהשתנות בגמישות בעבודתה של גן דה לנדה; ועיסוק במופשט לצד ארגון צורני ומגע נעים בעבודתה של דנה כהן".
התערוכה בחסות הידידים הבריטים של המוזיאונים לאמנות בישראל

מוזיאון תל אביב לאמנות: שד' שאול המלך 27, תל אביב
 אולם הלן י' האפט וי' דוד האפט (מפלס תחתון), הבניין הראשי
www.tamuseum.com, טל': 03-6077020
שעות פתיחה: שני, רביעי ושבת: 10:00 – 18:00; שלישי וחמישי: 10:00 – 21:00 (התערוכה פתוחה עד 20:00); שישי: 10:00 – 14:00; יום ראשון סגור

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

המעצב דרור קונטנטו עיצב לדיווה העל זמנית סטלה עמר, שמלה ייחודית לאירועי נשף ה- Life Ball המתקיים זאת השנה 25, בעיר וינה שבאוסטריה.

אירוע השנתי של עמותת אור למשפחות– "בכבוד אחי" ל – 350 אבות ואחים שכולים נערך במלון דן פנורמה.

רשת "מחסני הנמל" מציעה בימים אלו קרנבל מכירות מטורף מעולם השינה !