פוסטים

מציג פוסטים מתאריך פברואר 27, 2018

הכירו את השחקנית החדשה בשוק – "טחינה הררית" משומשום אתיופי !

תמונה
מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com טחינה הררית _9.9 שח'   להשיג ברשתות המזון_קרדיט צילום יפית בשבקין
מאתיופיה דרך טורקיה ועד השולחן הישראלי: הטחינה החדשה מציבה רף גבוה למקומיות במחיר אטרקטיבי.
טחינה של בית בייצור מסורתי מבשרת על שינוי מהותי בקטגוריה, ומציגה מוצר איכותי הנשען על תהליכי ייצור קפדניים תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, ועם זאת מצליחה לשמר אופי מסורתי ואותנטי, ממש כמו טחינה בייצור ביתי. הכירו את השחקנית החדשה בשוק – "טחינה הררית" משומשום אתיופי הנחשב למעודן יותר בטעמו, בייצור טורקי באבני ריחיים מסורתיות ובטמפרטורה נמוכה במיוחד אשר שומרת על ערכיה התזונתיים, שמושקת בכל הרשתות במחיר אטרקטיבי של 9.90 שח' בלבד.
"טחינה הררית" מביאה עמה בשורה קולינרית, בריאותית וצרכנית למטבח הישראלי. מדובר בטחינה המיוצרת בשיטת טחינה מסורתית באבני ריחיים, ובהליכי ייצור קפדניים, כאלו שעושים את ההבדל הניכר לעין, לחיך ולבריאות. הליך הסינון הקפדני לא מסתפק בפחות משלוש רמות של סינון – כשהשלב האחרון נעשה תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עין דיגיטלית שבוררת בקפדנות את כל מה שא…

בית החולים סורוקה הפך היום לקופנגאן, כדי ליצור אווירה פורימית ושמחה לכל הילדים והחולים המאושפזים שם

תמונה
מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com
בא לי קופנגאן בבית חולים
הימים שסביב חג הפורים בדרך כלל מלאים בעליזות ושמחה. תחפושות, ממתקים ופסטיבל שלם וחגיגי שהילדים מחכים לו במשך כל השנה. אבל ישנם ילדים שנאלצים לבלות את הימים האלו מאושפזים במחלקה ובמקום להינות ולהיות שותפים לשמחה עם שאר חבריהם בני גילם, הם נמצאים בבית החולים. הפער בין החגיגות לבין התחושה שלהם הוא עצום וגדול יותר בימים אלו, לכן החליטו קרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל, להפוך היום (ג') את המחלקות בבית החולים סורוקה לקופנגאן, כדי ליצור אווירה פורימית ושמחה לכל הילדים והחולים המאושפזים שם
בית החולים הוא לא מקום נעים לשהות בו בימים רגילים, אבל במיוחד בימים שסובבים את פורים. לחולים ולילדים המאושפזים זה עוד יותר בולט, במקום העדילאידע, האירועים הפורימיים בבית הספר, התחפושות, משלוחי המנות והחוויות עם הילדים והמשפחה, הם  נמצאים במחלקה ומגייסים כוחות להבריא.
לכן החליטו קרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל, להפוך את המחלקות בבית החולים סורוקה לקופנגאן. ליצור חוויה חיובית יותר לילדים ולהשרות שמחה בצור…

הערב הושק בסינמטק תל אביב ספרו של ד"ר גדעון אביטל אפשטיין Gideon Avital על המלחמה בירושלים במלחמת ששת הימים.

תמונה
מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com

ד"ר גדעון אביטל אפשטיין

פאנל לוחמיםהשקת הספר "67 ירושלים ,מלחמה"

הערב הושק בסינמטק תל אביב ספרו של ד"ר גדעון אביטל אפשטיין על המלחמה בירושלים במלחמת ששת הימים.
הספר מסכם מחקר מקיף של כל היחידות שלחמו בירושלים במלחמת ששת הימים, קרי, חטיבת השריון הראל, חטיבת החיר 16 , חטיבת הצנחנים של מוטה גור וחיל האויר,לזכר 182 הנופלים במערכה זו.
הדוברים בארוע היו , בין השאר : פרופסור חנה יבלונקה שסקרה את החברה הישראלית בשנות השישים.אלמ מיל דר אפריים קם על המודיעין במערכה.תאל מיל ד"ר יוסי לנגוצקי  על הבלגן במלחמה וכי שום דבר לא פעל כפי שתוכנן במשך שנים.לעומתו הטייס תאל מיל-יאלו שביט שתאר כיצד חיל האויר פעל כפי שתכנן 11שנים להשמיד את חיל האויר המצרי ואחכ פעל בנחישות על פי הצרכים בשטח ואלמ מיל אורי דורי שתאר את הלחימה של הצנחנים.
הנחתה דר תמר קטקו מסמינר הקיבוצים.

הספר 67ירושלים,מלחמה -נכתב על ידי ד"ר גדעון אביטל -אפשטיין ,זהו ספר מחקר על הקרבות של כל החטיבות שלחמו בירושלים במלחמת ששת הימים.