פוסטים

מציג פוסטים מתאריך ינואר 29, 2019

הגן הבוטני בירושלים מזמין את הקהל הרחב ליהנות מחגיגות יום המשפחה בטיול רגלי ופיקניק משפחתי מול נופי הגן. הכניסה חינם לגן

תמונה
יום המשפחה עם הגן הבוטני בטיול רגלי ופיקניק משפחתי
הגן הבוטני בירושלים מזמין את הקהל הרחב ליהנות מחגיגות יום המשפחה בטיול רגלי ופיקניק משפחתי מול נופי הגן. הכניסה חינם לגן משעה 14:00 עד 17:00. גן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הנו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 150 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה. שעות פתיחה: א'-ה': 09:00-17:00 ו': 09:00-15:00 ש': 09:00-17:00 במקרה של גשם יש להתעדכן לגבי קיום הפעילות 02-6794012 http://www.botanic.co.il/

לרגל היום הבינלאומי לשמירה על בתי הגידול המימיים, רשות הטבע והגנים תקיים פעילויות ייחודיות ובמסגרתו היא מזמינה את הציבור הרחב להכיר את בתי הגידול המימיים הנמצאים בגנים הלאומים ובשמורות הטבע,

תמונה
גן לאומי ירקון. קרדיט מנו גרינשפן, רשות הטבע והגנים.
לקראת היום הבינלאומי לשמירה על בתי הגידול המימיים, רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור הרחב ליהנות ממגוון רחב של פעילויות בטבע היום הבינלאומי לשמירה על בתי הגידול המימיים, יתקיים ביום שבת ה-2 בפברואר ובסימן שינויי אקלים
כחלק מאמנת רמסר (Ramsar) המייצגת עד היום מאמץ עולמי לשיתוף פעולה לשימור בתי הגידול המימיים באמצעות ניצול חכם של משאביהם, מדי שנה בתאריך 2 בפברואר מציינים בעולם ובארץ את היום הבינלאומי לשמירה על בתי הגידול המימיים. בין בתי הגידול הללו נכללים האגמים, הנחלים, הביצות ובריכות החורף המתייבשות לקראת עונת האביב והקיץ. לבתי גידול אלו חשיבות רבה לחי והצומח בתוכם וסביבתם. זאת ועוד בתי הגידול המימיים מצמצמים את ההשפעה השלילית של אירועי אקלים קיצוניים.
מדי שנה נהרסים בעולם כולו מאות קילומטרים רבועים של בתי גידול מימיים, כתוצאה ישירה של פעילות האדם ושינוי אקלים -.מאז 1970 35% מבתי הגידול המימיים בעולם אבדו. השנה, יצוין היום הבינלאומי בסימן שינויי האקלים - שינויים המתאפיינים בהתחממות עולמית בעשרות השנים האחרונות, וגם בהקצנה של מזג האוויר…

עמותת "מחשב לכל ילד" קיימה בימים אלה טקס במתנ"ס "אחדות" בפ"ת שבמסגרתו הוענקו מחשבים ל-40 ילדים מהעיר.

תמונה
בנק מרכנתיל בשיתוף פרוייקט "מחשב לכל ילד" העניקו 40 מחשבים לילדים מפ"ת המחשבים הוענקו בטקס שהתקיים במתנ"ס "אחדות" בפ"ת בהשתתפות ראש העיר רמי גרינברג, ח"כ ירון מזוז סגן השר להגנת הסביבה, אורלי תמיר מנכ"לית הפרוייקט, סיגל וחניש מנהלת סניף בנק מרכנתיל בפ"ת, ילדי הפרוייקט והוריהם. עמותת "מחשב לכל ילד" קיימה בימים אלה טקס במתנ"ס "אחדות" בפ"ת שבמסגרתו הוענקו מחשבים ל-40 ילדים מהעיר.  בטקס השתתפו ראש העיר רמי גרינברג, ח"כ ירון מזוז סגן השר להגנת הסביבה, מנכ"לית הפרוייקט  אורלי תמיר סיגל וחניש מנהלת סניף בנק מרכנתיל בפ"ת, ילדי הפרוייקט והוריהם. הגב' סיגל וחניש ציינה בתום הטקס שמיזם זה של הבנק משתלב היטב עם מדיניות בנק מרכנתיל בתחום החברתי-קהילתי. בנק מרכנתיל החוגג השנה 100 שנים להקמתו חרת על דגלו את העשייה למען הקהילה  ובמסגרת פעילותו החברתית עושה רבות לקידום החינוך וההשכלה. השותפות רבת השנים של הבנק במיזם זה הינו מנוף לקידום החינוך וההזדמנויות של דור העתיד.
מימין - רמי הופנברג, רון כץ, רמי גרינברג, …

נאום בני גנץ

תמונה
אזרחיות ואזרחי ישראל. מייסדי חוסן לישראל ומתנדבים יקרים. ערב טוב.
באתי לכאן הערב מפני שפרט למשפחתי אין דבר יקר לי בעולם יותר ממדינת ישראל. אני אוהב את ישראל, גאה בה ומחויב לה. בשבילי ישראל באמת לפני הכל. אזרחי ישראל – מכם אני בא, אליכם אני חוזר ורק אליכם אני מחויב.
העם היהודי והמדינה הציונית הם סיפור גדול. סיפור שאין כמותו. גדול מכל יחיד. גדול מכל מנהיג. אנחנו עם אחד. לכולנו דגל אחד, המנון אחד וצבא אחד.
אבל באתי לכאן הערב גם מפני שאני חרד לישראל. העם חזק. המדינה נפלאה. אבל בארץ נושבת רוח רעה. המאבק בין שמאל לימין קורע אותנו; ההתגוששות בין דתיים לחילוניים מפצלת אותנו; המתח בין יהודים ללא יהודים מאיים עלינו. הערבות ההדדית מתפוררת; הפוליטיקה מכוערת; והזירה הציבורית מורעלת. בעיניים כלות אני מביט כיום על מנהיגות שעסוקה בעצמה. לא בכם, ולא בנו. האמינו לי, אני גאה במדינה שלנו ולעולם לא אתבייש בה. אבל לאחרונה יותר ויותר אנשים מימיןומשמאל, וגם אני בהם, חשים מבוכה עמוקה לנוכח האופן שבו ההנהגה שלנו מתנהלת.
ממשלה חזקה מושלת כדי לאחד, ולא מפרידה כדי למשול.
כמוכם בדיוק אני מרגיש שהגיעה העת למנהיגות מחברת, מאח…

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן בטקס יום השואה הבינלאומי בתיכון בליך: "בזכות העם הדני אנחנו חיים בבטחה בארצנו כבני חורין ומגדלים כאן את ילדנו. העם היהודי אסיר תודה לדנמרק - אז, עכשיו ולתמיד!"

תמונה
ראש עיריית רמת-גן ושגרירת דנמרק בישראל.

שגרירת דנמרק בישראל התארחה בטקס יום השואה הבינלאומי בתיכון בליךהתיכון ציין 75 שנה למבצע הצלת יהודי דנמרק. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "בזכות העם הדני אנחנו חיים בבטחה בארצנו כבני חורין ומגדלים כאן את ילדנו. העם היהודי אסיר תודה לדנמרק - אז, עכשיו ולתמיד!"

ביום ראשון ה-27 בינואר, יום השואה הבינלאומי, התקיים בתיכון בליך אירוע מיוחד לציון 75 שנה למבצע הצלת יהודי דנמרק. מי שכיבדה את התלמידים בנוכחותה היא שגרירת דנמרק בישראל, שארלוטה סלנטה, שרק בחודש אוקטובר האחרון התארחה בטקס לזכרו של יצחק רבין ז"ל שנערך בתיכון. מי שיזמה את האירוע וקידמה את הגעתה של השגרירה היא מיה איתן, נספחת תרבות בשגרירות דנמרק ואימו של לוי איתן, תלמיד כיתה ט' בתיכון בליך.

במהלך האירוע תלמידי כיתות י'-י"א שמעו את הרצאתו של ד"ר דני כצנלסון, שסיפר אודות המבצע להצלת יהודי דנמרק בשואה. במסגרת המבצע ההרואי, הוברחו מרבית מיהודי דנמרק בסירות דיג אל שוודיה הניטרלית ובכך ניצלו חייהם.

האירוע התקיים במעמד ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, שנשא דברי הודיה…