פוסטים

מציג פוסטים מתאריך מרץ 28, 2020

משטחים כשרים לפסח...

תמונה
משטחי למינם, כשרים לפסח - צלם שי אדם.
רגע לפני פסח: משטחי גרניט פורצלן כשרים למטבח של LAMINAN

המותג האיטלקי LAMINAM מציע עבור שומרי הכשרות את הפתרון האולטימטיבי עבור המטבח. משטחי גרניט הפורצלן, שכבר זכו לשבחים הודות לעיצובם ועמידותם קיבלו לאחרונה תעודת כשרות מטעם הרב הראשי של העיר בולוניה באיטליה. ובכך מייתרים את הצורך בתכנון מטבח כפול: חלבי/בשרי וכן מטבח משני לפסח.
עוד שהשיש הטבעי, המשמש כחומר ממנו עשויים מרבית המשטחים, עשוי ממחצב רך, חלש וסופח, על משטחי המותג אינם סופחים כלל והם 100% אנטי בקטריאליים וכן ניתן לנקותם עם חומרי ניקוי קשים (כדוגמת אקונומיקה) ללא חשש. יתרונות בולטין נוספים של משטחי המותג הם היותם בלתי שריטים ועמידים בפני טמפרטורות גבוהות במיוחד- ניתן להניח עליהם סיר רותח וכן פלטה של שבת.
אל מול יתרנות בולטים אלה, כיאה למותגי העיצוב האיטלקי המובילים, גם משטחי LAMINAM מתהדרי בעיצוב אלגנטי למשעי. קשה להישאר אדישים לדוגמאות המרהיבות ולטקסטורות, שחלקן מדמות באופן מוצלח ביותר חומרים טבעיים כדוגמת שיש, מחצבים, עץ ומתכות. טכנולוגיית היצור המתקדמת מאפשרת לייצרם בשלל סגנונות, גימורים…

בזמן ההימצאות בהסגר, בין אם אנו לבד או עם הילדים, אפשר להתעודד, להרים עיניים בתקווה לשמיים ועל הדרך ללמוד על הכוכבים!

תמונה
@שולמית

טלסקופ כוכבים מבית המותג TASCO, 889 שח, להשיג בחנויות המטיילים והמתנות המובחרות, צלם יחצ חול  רואים כוכבים!
מותג המשקפות והטלסקופים האמריקאי TASCO המיובא ארצה על ידי קבוצת טי אנד איי מציג את LUMINOVA, טלסקופ בייתי בעל חצובת אלומיניום מתכווננת המיועד לצפייה בכוכבים וגרמי שמיים, המיועד לחובבי האסטרונומיה ועיצוב הבית המבטיח שנים של הנאה!
בזמן ההימצאות בהסגר, בין אם אנו לבד או עם הילדים, אפשר להתעודד, להרים עיניים בתקווה לשמיים ועל הדרך ללמוד על הכוכבים! הטלסקופ הבייתי קל ונוח לתפעול, יושב על גבי חצובת אלומיניום איכותית מתכווננת המותאמת לתנועות איטיות במיוחד. מבחינה טכנית, לטלסקופ יחס מוקד ארוך F/13 המאפשר צפייה ברורה וחדה בפרטים של גרמי שמיים, עדשה מרכזית בקוטר של 60 מ"מ הכוללת מסנן ירח ומגן שמש ובעלת יכולת הגדלה של עד פי 660. כמו כן, בעל משקל של 5 קילוגרם בלבד, מה שהופך אותו לקל להעברה ונישאה ממקום למקום. גוון המכשיר הינו מטאלי זהוב יוקרתי ויכול לשמש גם כתוספת עיצובית מרהיבה לבית כאשר הוא לא בשימוש. הערכה איתה מגיע כוללת דיסק המכיל תוכנה ובה מידע על 10,000 גרמי שמיים. ניתן להצי…

בהנחיית ראש עיריית רמת-גן - משלוחי מזון יחולקו לעובדים הזרים ברחבי העיר

תמונה
קרדיט צילום: דוברות עיריית רמת-גן.בהנחיית ראש עיריית רמת-גן - משלוחי מזון יחולקו לעובדים זרים ברחבי העיר ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הנחה את צוותי החירום בעירייה, לבצע חלוקת מזון לעובדים הזרים בעיר, שבצל משבר הקורונה איבדו את עבודתם ונקלעו למצוקה קיומית אמיתית. בהתאם לכך הנחה רה"ע לחלק מאות חבילות מזון לעובדים הזרים, במסגרת היערכות כוללת של חלוקת מזון לנזקקים לרגל חג הפסח. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן מתגייסת בחג הפסח למען העובדים הזרים, מחבקת אותם ומקבלת אותם לקהילה הרמת-גנית. בעיני, במונח 'עניי עירך קודמים' אין הכוונה לעניי עירך בני דתך או לעניי עירך אזרחי מדינתך אלא לכל החי בסביבתך. קל וחומר שאנחנו ערב פסח בו אנחנו זוכרים את היותנו גרים במצריים, ובמיוחד בפסח הזה בו מגיפה מאיימת על כולנו ללא אבחנה. לכן היה לי קל וברור מה להחליט בעניין וכיצד להנחות, את כל מי שעוסק בעבודת הקודש של הסיוע לנזקקים בעיר, באופן שאין לו אח ורע לסייע לעובדים הזרים בעת הזו בדיוק כמו לכל תושב שנולד וחי בעיר". ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הנחה את צוותי החירום בעירי…

מקבוצות רובוטיקה בתיכון לייצור המוני של מאות מכונות הנשמה בשבוע- פרויקט משותף של חיל האוויר, מד"א וארגון FIRST ישראל

@שולמית
חדשות

בימים כתיקונם, ארגון FIRST ישראל מקדם מדע וטכנולוגיה לילדים מגיל 6-18 ב-4 תכניות שונות והוקם על ידי האלוף במיל אביהו בן נון לפי מודל הארגון הבנלאומי ומשלב תחרויות, אליפויות ארציות ובנלאומיות, עם אתגרים שמדמים סטרטאפים לצד עשייה חברתית וערכי ליבה מובהקים. משתתפים כל שנה כ15,000 ילדים, לא כולל מנטורים, מורים וקהילה גדולה מסביב.
בישראל צפויה התמודדות עם מטופלים מונשמים לצד חסך במכונות הנשמה אוטומטיות. על מנת לעמוד באתגר בניית מכונות במקצועיות ובזמן קצר, התגבשה יוזמה של יחידת ביחידת האלקטרוניקה והתקשוב של חה"א 108, מד"א וארגון הרובוטיקה FIRST ישראל. מטרת שיתוף הפעולה המיוחד שנוצר הייתה מציאת פתרון יצירתי לייצור מהיר ואיכותי של היא מכשירי הנשמה למצב חירום, על בסיס קוד פתוח, שניתן לייצר בכמויות במעבדות בעלות נמוכה ללא צורך במפעלים. חיל האוויר מוביל ומנהל את המיזם כפרויקט בסטנדרט צבאי.
3קבוצות רובוטיקה הפועלות במסגרת תכנית FRC תחת ארגון FIRST ישראל גויסו לתכנון ובנייה, למקרה בו יזדקקו בתי החולים ומד"א למפוחי הנשמה אוטומטיים כמוצא אחרון. קבוצת רעננה Steampunk בנימינה …

חדשות

@שולמית 
הקלות למקבלי דמי אבטלה: הממשלה אישרה את קיצור משך הזמן הדרוש לקבלת דמי אבטלה לחצי שנה
בנוסף אושר סיוע לבני 67 ומעלה שהופסקה עבודתם בעקבות משבר הקורונה
הממשלה אישרה בשעה זו את תקנות הביטוח לאומי, במסגרתן קוצרה תקופת האכשרה הנדרשת לשם קבלת דמי אבטלה. עד היום היה נדרש לעבוד לפחות שנה מתוך השנה וחצי האחרונות כדי להיות זכאי לדמי אבטלה, ובעקבות משבר הקורונה הוחלט על קיצור התקופה לחצי שנה, כך שגם מי שעבד חצי שנה מתוך השנה וחצי האחרונות יהא זכאי לדמי אבטלה.

בנוסף, הוחלט על הארכת תקופת הזכאות, כך שמי שהסתיימה לו התקופה בה זכאי לקבל אבטלה בחודשים מרץ ואפריל, וככל שלא מצא עבודה, מוארכת לו אוטומטית תקופת הזכאות לקבלת דמי אבטלה עד סוף חודש אפריל.

כמו כן, עקב העומס על מערכות הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה, אישרה הממשלה לביטוח הלאומי להעניק מקדמה של עד 2,000 שקלים גם למי שטרם הסתיימה הבדיקה של תביעתו לפני חג הפסח.

בנוסף, הוחלט על דחיית תשלומי הביטוח הלאומי לעצמאים לחודש אפריל על מנת להקל עליהם בתקופה זו.

עוד אושרו תקנות נוספות עבור מבוגרים מעל גיל 67 שהופסקה עבודתם. במסגרת התקנות נקבע כי מבוגר שהופס…

חדשות

@שולמית 

במהלך סוף השבוע נטלו אנשי מד"א אלפי דגימות במתחמי 'היבדק וסע'
מד"א ממשיך לעמוד בחזית המלחמה בנגיף הקורונה בישראל ועובדיו ומתנדביו עושים לילות כימים במענה לעשרות אלפי פניות לנטילת דגימות ממי שמפתח סימפטומים בין השאר באמצעות מתחמי 'היבדק וסע': בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע בהם נלקחות הדגימות מהאזרחים בעודם ישובים ברכבם הפרטי.
בנוסף למתחמים אלו, המאוישים על ידי עשרות עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למד"א, פועלים ברחבי הארץ עשרות חובשים, פרמדיקים וחיילי מילואים בנטילת דגימות בבתיהם של אזרחים שפיתחו סימפטומים. סה"כ נטלו עד כה אנשי מד"א 40,109 דגימות מתוכן 11,192 במתחמי 'היבדק וסע'.
בסוף השבוע ניטלו ע"י אנשי מד"א למעלה מ- 6,000 דגימות. 2,577 מתוכן נלקחו במתחמי 'היבדק וסע', שיפעלו היום (שבת) עד השעה 23:00.