אחד מכל 3 זוגות עתיד להתגרש-אופירה ציטרין מטפלת/מאמנת ומגשרת לענייני משפחה, ממליצה לכולנו לאמץ את "4 ההסכמות"

אופירה ציטרין
צילום נדלר הדר.
אחד מכל 3 זוגות עתיד להתגרש
מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com
רגע לפני ט"ו באב , יום האהבה הישראלי , אופירה ציטרין מטפלת/מאמנת ומגשרת לענייני משפחה, ממליצה לכולנו לאמץ את "4 ההסכמות" של דון מיגל רואיס, רופא ושאמן מקסיקני שטוען שאם תצליחו לעמוד בהן, תצליחו כל יום מחדש לשמור על מערכת היחסים – בדיוק כמו בהתחלה.
רובנו שנמצאים במערכת יחסים זוגית חושבים מידי פעם "למה זה לא יכול להיות כמו בהתחלה? לאן זה הלך לאיבוד? למה הכבוד ההדדי והאינטימיות דועכים?
אז כדאי שתכירו את הכלי הכי אפקטיבי לשימור ושיפור מערכת יחסים:" 4 ההסכמות" הוא כלי לשינוי שאדם עושה בינו לבין עצמו כדי לשבור את האילוף והפחדים שלו עוד משחר ילדותו. לפי דברי הרופא המלומד (שאמן) מאז שאנחנו ילדים קטנים אנחנו מאולפים לרצות את ההורים, מחנכים אותנו לחינוך מסוים, לרצות את המורים בבית הספר, את הגננת בגן, את החברים שלנו ...תמיד חינכו אותנו שאם נעשה משהו טוב נקבל פרס ואם נתנהג בצורה שלילית נקבל עונש. החברה מכתיבה לנו וזה יוצר אצלנו פרדיגמות ואמונות שגורמות לאני העצמי ללכת לאיבוד ולדיכוי של הרגש.
וכך כולנו גדלים על מסכות ועל פחדים ומתרחקים מהאני העצמי שלנו וזה משפיע ישירות על מערכות היחסים שלנו מול ההורים, מול הבעל והאישה, מול הילדים, מול החברים ועוד.
על מנת לחיות חיים של שמחה, שלמים, להגשים את עצמנו, ולחיות בכבוד הדדי עם בן או בת הזוג לאורך זמן, חייבים להפר את ההסכמים של פעם שמבוססים על פחדים ובאומץ רב לאמץ את 4 ההסכמות (ההסכמים החדשים):
  1. לשמור על טוהר המילה – לזכור תמיד שלמילים יש כוח, הן יכולות לשבור או לכשף ויכולות להעצים - השתמשו במילים בחיוב לעידוד .
  2. אל תיקחו שום דבר באופן אישי – חשוב להיות שלמים עם עצמנו ולהבין שלכל אחד יש את תפיסת העולם שלו ועלינו להבין ולקבל את זה מבלי לשפוט ומבלי להיעלב.  כל מה שנאמר לנו ועלינו שייך למערכת האומנות והפחדים של זה שאומר את המילים הללו וקחו בחשבון שישנם אנשים שהדרך שלהם היא להקטין אנשים על מנת להאדיר את עצמם.
  3. אל תניחו הנחות – אנחנו יוצרים לעצמנו בעיות רגשיות מעין "רעל" רגשי שמחלחל וזורם רק בגלל שאנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכולם רואים וחושבים כמונו. הפתרון הישיר הוא לשאול שאלות ולא להניח הנחות.
  4. לעשות תמיד אך ורק כמיטב יכולתי (ולא טיפה מעבר) – הסכמה זו היא עבור המרצים שביניכם אלא שעושים הכול כדי לזכות באהדה. חשוב לתת ביטוי גם לרצונות שלי עצמי גם אם הם באים על חשבון קיום הרצונות של האחר !
3 ההסכמות הראשונות יפעלו טוב אם נתחיל בהסכמה הרביעית !!!
המטרה היא ליישם את 4 ההסכמות בתוך הזוגיות והיחסים שלנו דווקא בשגרת החיים המונוטונית ולהבין שהכול מבוסס על אמון וכבוד הדדי שאנו נותנים לעצמנו ולבן או בת הזוג. היכולת של האישה לקבל את העולם של הגבר ואת המסע שהוא עובר ולהיפך בכבוד ומבלי לשפוט משנה חיים ומשפר את מערכת היחסים.

אופירה ציטרין מטפלת/מאמנת ומגשרת לענייני משפחה, מתמחה בטיפול פסיכותרפיה והתמכרויות בשיטת 12 הצעדים. מאמנת בכירה, אישית וזוגית ומלווה משפחות , יוזמת ומארגנת סדנאות העצמה ומרצה בארגונים בנושאי נפש האדם.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

החום כבר פה - פרויקט למניעת שכחת ילדים באוטו!

תנובה משיקה לכבוד חג השבועות, 4 מוצרים חדשים תחת מותג 'השף הלבן', המבטיחים תוצאה איכותית וקלות הכנה!