אירועי התרבות הירושלמים לא פוסחים על הדור הצעיר – חמשושלים לילדים!

מאת:שולמית אטיאסאירועי התרבות הירושלמים לא פוסחים על הדור הצעיר – חמשושלים לילדים!


הצגות, תיאטרון רחוב, סיורים ומופעים לילדים:
בתיאטרון הקרון תתקיים ההצגה "למה בכה הדג?" סיפורי חיות מאת עודד בורלא מיועד לגילאי 3 ומעלה.
עיבוד תיאטרלי לסיפורי חיות מאת עודד בורלא - סופר, משורר, מאייר וצייר, יליד ירושלים, בוגר האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל.
בחדר של הילה נמצאים ספרים מיוחדים המסתירים בתוכם סודות והפתעות מצחיקות על חיות. מה קורה לג'ירפה כשקושרים לה את הצוואר? מדוע צעק העקרב? לאן נעלם עופר? ולמה בכה הדג? בתוך ספרי פופ-אפ צבעוניים אותן יצרה האמנית הילה פלשקס מתגלה עולם דימויים מלא הומור.
שתי שחקניות מספרות חמישה סיפורים ומייצרות עולם תלת-ממדי צבעוני ומפתיע. הילדים מוזמנים להציץ לסיפוריו של בורלא על חיות מוזרות שעשויות כולן מנייר.
יצירתן המשותפת של הילה פלשקס ודניאל כהן לוי.
משחק והפעלה: הילה פלשקס, אורית ממרוד.
מועד: יום חמישי, 1/12/16; בשעה: 16:30.


תיאטרון הסמטאות בשכונת ימין משה בירושלים יציג מספר הצגות ילדים לכל המשפחה –

גששי החלומות לגילאי 4 ולכל המשפחה.
כזה דבר עוד לא קרה! פתאום השתלט לו חלום על השכונה וסילק לכל האנשים את כל החלומות האחרים. כדי לגלות את החלומות המסתתרים בין אבני השכונה, הילדים מוזמנים לעבור אצלנו קורס קצר ללימוד רזי גישוש חלומות. את הקורס מעבירים בכירי גששי החלומות: ד"ר אילו כאילו ופרופ' יהושע תעתוע, מהנודעים בתחום. בנוף החלומי של ימין משה, ירושלים, מתרחשת הצגה לירית, שבה כל השכונה היא במה ספק אמיתית ספק חלומית.
כתיבה: שמיל מעיין.
משחק והפעלה: ג'ק שוילי, אברהם כהן.
מועד: יום שישי, 2/12/16; בשעה: 13:30.
רכבת המתנות של סבא וסבתא לגילאי 8-4
לסבתא נחמק'ה ולסבא אלברט נכדים רבים ברחבי הארץ. הם נהנים לבקרם ולהפתיע אותם במתנות. לכל אחד הם הכינו מתנה מיוחדת עם שיר והפתעה. וכך, עם המתנות הארוזות בקופסאות צבעוניות ומסקרנות, הם מגיעים לתחנת הרכבת כדי לצאת למסע בין הנכדים. סבא אלברט בשיתוף קהל הילדים, משכנע את סבתא נחמק'ה לפתוח את המתנות ולהראות להם מה מסתתר בתוכן, כך מגלים מראות מרהיבים, הפתעות ושירים. האם יגיעו המתנות ליעדן? כל זאת ועוד נגלה במהלך ההצגה תיאטרון חפצים פיוטי מלווה במוזיקה מקורית ושירה חיה. פיתוח, עיבוד, כתיבה, משחק והפעלה: נטליה רוזנטל, אברהם כהן.
מועד: יום חמישי, 8/12/16, בשעה: 16:30.
סבתא סורגת סיפורים - על פי ספרו של אורי אורלב "סבתא סורגת".לגילאי 9-4
סיפור שסבתא נהגה לספר לנכדתה ערב ערב, קם לתחייה בפגישה ביניהן, לאחר שנים רבות. זהו סיפור אודות סבתא שסרגה את כל עולמה מצמר–  הבית, הגן ואפילו התה והעוגה ולבסוף גם את נכדיה... אולם העולם סביב מתקשה לקבל נכדים מצמר. סבתא יוצאת להילחם עבורה כשהיא חמושה בזוג מסרגות ובפקעות צמר. מלחמתה נוגעת ללב ומצחיקה לא פחות... הצגה על האומץ ליצור, על כוח הדמיון ועל אהבה גדולה לספרים, שמקרבת בין הדורות. ההצגה זכתה בפרס הצגת השנה לילדים ובפרס עיצוב בובות ואביזרי במה, בתחרות פרס הבמה להצגות ילדים 2006.
מועד: יום חמישי, 15/12/16, בשעה: 16:30.

איפה גברת גבאי?–  תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה בירושלים לגילאי 4 ולכל המשפחה
שכונת ילדותו של ג'ק שוילי היא התפאורה להצגה ברמזים, המתרחשת בסמטאות ימין משה. משחקים ושירים של פעם, ניגונים שעדיין עולים מבתי הכנסת, דמויות שמעלות לחלוחית בעיניים וצבע בלחיים. העלילה בהצגה מתרחשת כסיפור רמזים המתחקה אחר עקבותיה של גברת גבאי, דמות מיוחדת שידעה לשלוט בעונות השנה ולשנות את מצבי הרוח, צחוק לכעס ושמחה לדמעות.רעיון וכתיבה: שמיל מעיין.
משחק והפעלה: ג'ק שוילי, אברהם כהן.
מועד: יום שישי, 16/12/16, בשעה: 13:30.


ציפור הגשם–  אגדת נייר לגילאי 9-4
הצגה קסומה אודות ילד אמיץ המאמין בציפור המביאה את הגשם בשירתה, אך נעלמת בשעה שהאנשים מפסיקים להאמין בכוחה. הוא נאבק באנשים ההורסים את הטבע ויוצא לחפש את הציפור מתוך אמונה שלכל
סיפור יכול להיות סוף טוב. בשפה תיאטרונית ייחודית, המשלבת את אמנות האוריגאמי (קיפול הנייר היפני) עם
אמנות הסיפור, מפיחה השחקנית חיים בחומרי הנייר. הגיבורים המקופלים לוקחים חלק בעלילה דרמתית רבת תהפוכות וקסם.
ההצגה זכתה בפרס עיצוב תאורה בתחרות פרס הבמה להצגות ילדים ונוער לשנת 2006.
דרמטורגיה ובימוי: נעמי יואלי.
מועד: יום חמישי, 22/12/16, בשעה: 16:30.

תיאטרון קומקום יציג מספר הצגות:
"קרקס הבובות" מופע קברטי של בובות, חפצים, מסכות וליצנות, העוסק בנושא דמיון והגשמתו, שום דבר לא מסתדר אצל הפרופסור המפורסם אך מבולבל בהרצאתו המלומדת: דפי נאומו פורסים כנפיים, חפציו האישיים פורצים בריקוד. הוא מוכרח להיעזר בשני הליצנים העוזרים שלו אשר באמצעות הדמיון בונים עולם קסום ומגוון מחפצים מזדמנים. כך הופכים החפצים היום-יומיומיים לקרקס מרהיב עם פעלולים מפתיעים שרק הבובות יכולות לעשות.
לגילאי 10-3.
מועד: יום שישי, 9/12/16, בשעה: 13:00.
"S.O.S"- מסע ליצנות בין כוכבים של ימינו, מופע סאטירי לכל המשפחה
כל מי שיושב מול המסך הקטן חולם להיות הכוכב הבא. והגיבור שלנו עושה את זה! הוא נשאב פנימה לתוך הטלוויזיה, הוא מוכן לבצע כל משימה מטופשת ומסוכנת כדי לגעת באבק הכוכבים, לשיר כמו כוכבים, לרקוד עם כוכבים והנה הוא בעצמו כוכב נולד... לצערו ולאסונו.
המופע זכה בפרס ההצגה הבינתחומית של שנת 2015 לילדים ונוער
לכל המשפחה ולכל הגילאים.
מועד: יום שישי, 16/12/16, בשעה: 13:00.

"ארוך, קצר ומפותל"  
מופע פנטומימה ובובות המציג משלים מקוריים על פי הביטוי הידוע "חוט החיים".  חוטים וחבלים הם  הגיבורים הראשיים של ההצגה. חוטים  דקים או עבים, חזקים או סבוכים. אפשר לשחק איתם, קפוץ מעליהם. אפשר ללכת, לרוץ ואפילו לדהור על פניהם. אפשר לקשור או לקרוע את החבלים, אך היזהרו! כל חבל הוא החיים של מישהו ... בעזרת בובות וחפצים, ללא מילים אך במשחק פיזי מדויק ורגיש, מצליחים השחקנים להפוך מושג מטאפורי לסיפורים מרתקים ומשעשעים הנוגעים ללב ומציעים נושאים למחשבה לילדים והוריהם.
המופע זכה בפרס דואט השחקנים הטוב ביותר בפסטיבל בינלאומי.
מועד: יום שבת, 24/12/16, בשעה 12:00


סנימטק ירושלים מקיים פעילות יצירתית לילדים
מישל קישקה וילדים מציירים את ירושלים מועד: יום שבת, 3/12/16, בשעה: 11:00. מישל קישקה בציור חי מול הקהל, מספר ומצייר את העיר וסמליה ומשם יוצא עם הילדים לסדנת ציור בליוויו, כשבסופה יציגו הילדים את יצירותיהם. האירוע מתאים לכל המשפחה, מגיל 5. משך האירוע: שעה וחצי.  הכניסה חופשית במסגרת חמשושלים (בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל, מומלץ לשריין מקומות מראש).
מוזיאון יד ושם יקיים סיור מיוחד לגילאי 10 ומעלה - מאחורי הקלעים של הקמת המוזיאון ואל הסיפורים האישיים המסתתרים מאחורי היומנים, החפצים והתצלומים.
מועדים: ימי חמישי, 1/12/16; 8/12/16; 15/12/16; 22/12/16,
בשעה: 17:00 (הדרכה בעברית).
ימי שישי: 2/12/16; 9/12/16; 16/12/16; 23/12/16,
בשעה: 10:00 (הדרכה בעברית ובאנגלית).

בית שמואל ילדים יוצרים שבת – חנוכה. ביום שבת בבוקר, אנו מזמינים אתכם, הורים וילדים, לבוקר של חוויה ויצירה, והפעם - חנוכה. נשוחח אודות החג, מנהגיו ומסורותיו. נמשיך בסדנאות יצירה בנושא האור וסמלי החג. בהדרכת הגר - סדנאות לפיתוח היצירתיות.
מועד: יום שבת, 10/12/16, בשעה: 11:00.

הרשות לפיתוח ירושלים תקיים סיורים בטבע:
עמק הצבאים - נצא לביקור ופעילות מיוחדת בעמק הצבאים. עמק הצבאים הנו אחד מאתרי הטבע החשובים במרכז העיר. העמק, חלק מהמערכת החקלאית ששירתה את ירושלים מהעת העתיקה ועד סוף המאה הקודמת. לאחר מאבקים רבים הוחלט להקים במקום פארק טבעי, אשר משמר את הטבע הייחודי בתוך העיר. נצא לסיור בפארק במהלכו נשלב פעילות יצירתית עם חומרי גלם ממוחזרים.
מועדים: ימי שישי, 2/12/16; 9/12/16; 16/12/16; 23/12/16, בין השעות: 15:00-13:00, מקום המפגש - בכניסה לעמק הצבאים.

פארק המסילה - הינו חלק מפארק ירושלים הבנוי לאורך התווי של פסי הרכבת ונחל רפאים. נלך לאורך חלקו הדרומי של פארק המסילה מתחנת הרכבת לכיוון נחל רפאים. חלק זה פחות מוכר וידוע של פארק המסילה הינו הצד היפה של ירושלים המערבית, שילוב של טבע ירושלמי, נופים מרהיבים, גנים יפים ומטופחים וגני שעשועים מרהיבים לילדים.
מועדים: ימי שישי, 2/12/16; 9/12/16; 16/12/16; 23/12/16, בין השעות: 14:00-12:00, מקום המפגש - מתחם הרכבת, באוהל הראשי.

טיילת החומות - בואו לחשוף את סודותיה של ירושלים וללמוד את ההיסטוריה של העיר הקדושה לכולם. בסיור: מראה מרהיב ופנורמי של העיר העתיקה והחדשה ממרומי חומות העיר, והזדמנות נדירה למפגש לילי עם בוניה של ירושלים וחומותיה לאורך הדורות–  מדוד המלך ועד ימינו.
מועדים: ימי חמישי, 1/12/16; 8/12/16; 15/12/16; 22/12/16,
בין השעות: 22:00-16:00.
צלם

שמואל כהן 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

מרוץ הבוז'ולה היוקרתי ופסטיבל חוויה בכרם יוצאים לדרך...בנוכחות : שגרירת צרפת בישראל הגב', הלן לה גאל, נשיא הבוזו'לה מר אלן ביואי (Alain Bouhy) , מנכ"ל מרתון ישראל מר עופר פדן, מנכ"ל משרד התיירות מר אמיר הלוי , ראשת מועצת גזר רותם ידלין,יו"ר יקבי ברקן אמיר בורנשטיין ובעלי יקבים נוספים, התקיים אירוע ההשקה במרכז המבקרים של יקבי ברקן - כרם ברקן מקבוצת זאפה

עשרות פעילים דוברי עברית וערבית, מסניף יפו של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' חגגו 'מסדר כנפיים' רב תרבותי