רמזי גבאי, תוקף את התכנית של כחלון "נטו הוזלות": "התכנית 'נטו הוזלות', היא 'נטו הרס' של תעשיית הטקסטיל הישראלית"

 מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com

יו"ר איגוד הטקסטיל בהתאחדות התעשיינים, רמזי גבאי,
תוקף את התכנית של כחלון "נטו הוזלות":
"התכנית 'נטו הוזלות', היא 'נטו הרס' של תעשיית הטקסטיל הישראלית"
הנפגעות הישירות מהמהלך: מאות נשים דרוזיות שמועסקות במפעלי טקסטיל בפריפריה, שכעת נמצאים בפני איום סגירה
יו"ר איגוד הטקסטיל, רמזי גבאי, תקף לפני שעה קלה את ההחלטה של שר האוצר לחתום על תכנית "נטו הוזלות", בשל פגיעתה הישירה בתעשיית הטקסטיל הישראלית.
לדברי רמזי "התכנית 'נטו הוזלות', היא 'נטו הרס' של תעשיית הטקסטיל הישראלית. ויתור הממשלה על 400 מיליון שקל הכנסות ממכסי הטקסטיל, הוא בזבוז מוחלט של כספים שיכלו להגיע לציבור, כי כל הכסף הזה ילך רובו ככולו היישר לכיס התפוח ממילא של היבואנים. הרי יבואן שמוכר חולצה ב- 70 שקל, לא ימכור אותה בשקל ועשרים פחות בגלל הפחתת המכסים. לעומת זאת, בצד השני של המתרס, הפגיעה בתעשיית הטקסטיל הישראלית תהיה קטסטרופאלית, לא פחות. הפחתת המכסים תעמיד בסכנה ממשית את מקום העבודה של מאות עובדים בתעשיית הטקסטיל, אשר רובם ככולם מגיעים מערי הפריפריה והכפרים הדרוזים, מקומות שבהם גם כך אין הרבה אלטרנטיבות תעסוקתיות".
רמזי המשיך וציין כי מי שייפגע בעיקר מהמהלך הן עובדות הטקסטיל הדרוזיות. "מפעלי הטקסטיל מעסיקים ברובם מאות נשים דרוזיות, והן אלו שיפגעו ראשונות במידה ומפעלים אלו ייסגרו כתוצאה מהפחתת מכסי הטקסטיל. לנשים הללו אין את הגנת ההסתדרות ואין לוביסטים בכנסת, ונראה כי הממשלה החליטה להפקיר אותן לגורלן ולהשליך אותן היישר לסטטיסטיקה של מעגלי העוני, אך ורק כדי לקבל עוד כותרות על 'הוזלות' בעיתון".
 ענף הטקסטיל והאופנה בישראל מגלגל כ- כ -  7.15 מיליארד שקל בשנה, היצוא עומד על כ- 800 מיליון שקלים בשנה, ומספר המועסקים בענף נאמד בכ-  11.5 אלף עובדים.

תחומי הפעילות העיקריים בענף הם: ייצור טקסטיל לבית- מצעים, שמיכות, שטיחים, חבלים, מטליות ועוד; ייצור בדים לא ארוגים- מגבונים, מוצרי היגיינה, בדים לטיטולים; ייצור אופנה- הלבשת נשים, גברים וילדים; וייצור טקסטיל ביטחוני- כל פריטי הלבוש: מדים, מעילים, כובעים , אפודים, קיטבגים, אוהלים, רשתות הסוואה ועוד

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

מרוץ הבוז'ולה היוקרתי ופסטיבל חוויה בכרם יוצאים לדרך...בנוכחות : שגרירת צרפת בישראל הגב', הלן לה גאל, נשיא הבוזו'לה מר אלן ביואי (Alain Bouhy) , מנכ"ל מרתון ישראל מר עופר פדן, מנכ"ל משרד התיירות מר אמיר הלוי , ראשת מועצת גזר רותם ידלין,יו"ר יקבי ברקן אמיר בורנשטיין ובעלי יקבים נוספים, התקיים אירוע ההשקה במרכז המבקרים של יקבי ברקן - כרם ברקן מקבוצת זאפה

החום כבר פה - פרויקט למניעת שכחת ילדים באוטו!