בית החולים סורוקה הפך היום לקופנגאן, כדי ליצור אווירה פורימית ושמחה לכל הילדים והחולים המאושפזים שם

מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com

בא לי קופנגאן בבית חולים

הימים שסביב חג הפורים בדרך כלל מלאים בעליזות ושמחה. תחפושות, ממתקים ופסטיבל שלם וחגיגי שהילדים מחכים לו במשך כל השנה. אבל ישנם ילדים שנאלצים לבלות את הימים האלו מאושפזים במחלקה ובמקום להינות ולהיות שותפים לשמחה עם שאר חבריהם בני גילם, הם נמצאים בבית החולים. הפער בין החגיגות לבין התחושה שלהם הוא עצום וגדול יותר בימים אלו, לכן החליטו קרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל, להפוך היום (ג') את המחלקות בבית החולים סורוקה לקופנגאן, כדי ליצור אווירה פורימית ושמחה לכל הילדים והחולים המאושפזים שם

בית החולים הוא לא מקום נעים לשהות בו בימים רגילים, אבל במיוחד בימים שסובבים את פורים. לחולים ולילדים המאושפזים זה עוד יותר בולט, במקום העדילאידע, האירועים הפורימיים בבית הספר, התחפושות, משלוחי המנות והחוויות עם הילדים והמשפחה, הם  נמצאים במחלקה ומגייסים כוחות להבריא.

לכן החליטו קרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל, להפוך את המחלקות בבית החולים סורוקה לקופנגאן. ליצור חוויה חיובית יותר לילדים ולהשרות שמחה בצורה פורימית. אווירה חופשתית יותר ומשחררת.

עשרות מתנדבים מקרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל הציפו את בית החולים ובמשך שעות הבוקר דאגו לקשט, לתלות, לשמח ובעיקר להביא את אווירת חג הפורים השמחה לקירות המחלקות בבית החולים סורוקה. למטופלים חולקו כרטיסי טיסה ודרכונים. המסדרונות עוצבו כמו נתב"ג, עם שלטי המראות וטיסה נעימה. עצים, ערסלים, קוקוסים ואבובים מילאו את המחלקות עצמן. המתנדבים שרו וחילקו פרסים, שתיה ואוכל לכולם. ואי אפשר היה לפספס את ההתרגשות והשמחה על פני המטופלים והצוות.

מנכ"ל קרן מאירים, יזהר נבון אמר: "היה מרגש מאוד לראות את השמחה ואת ההפתעה על פני החולים והילדים במחלקות. למשך כמה שעות הם הרגישו במקום אחר וקירות בית החולים הפכו לארץ אחרת עם תחושה אחרת. תקופת החגים היא תקופה קשה שמכבידה מאוד על החולים מלבד הקושי להיות בבית החולים, הפער בין מה שבחוץ למה שבפנים עמוק יותר. שמחתי מאוד להוציא לפועל את הפרוייקט החשוב הזה, ואני מודה למכינת עמיחי שהיו שותפים אליו. אני מאחל לכולם פורים שמח והחלמה מהירה."

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל אמר: " הנערים והנערות ממכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל עשו עבודה נפלאה והשקיעו המון כדי להביא את תחושת הפורים לקירות מחלקת בית החולים סורוקה. אני גאה בפעילותם וברצונם לדאוג לכך שגם החולים יזכו לחגוג את פורים בצורה השמחה ביותר. שיהיה פורים שמח לכל עם ישראל והחלמה מהירה ומלאה לכל החולים".

הקרדיט לתמונות: קרן מאירים.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

מרוץ הבוז'ולה היוקרתי ופסטיבל חוויה בכרם יוצאים לדרך...בנוכחות : שגרירת צרפת בישראל הגב', הלן לה גאל, נשיא הבוזו'לה מר אלן ביואי (Alain Bouhy) , מנכ"ל מרתון ישראל מר עופר פדן, מנכ"ל משרד התיירות מר אמיר הלוי , ראשת מועצת גזר רותם ידלין,יו"ר יקבי ברקן אמיר בורנשטיין ובעלי יקבים נוספים, התקיים אירוע ההשקה במרכז המבקרים של יקבי ברקן - כרם ברקן מקבוצת זאפה

החום כבר פה - פרויקט למניעת שכחת ילדים באוטו!