הסטודיו של טיבה נוף ביפו, יארח את הגלריה הנודדת של עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה, במסגרת אירועי סטודיו פתוח של "אוהבים אומנות – עושים אומנות" שמארגנת עיריית תל אביב השנה יתקיימו אירועי "סטודיו פתוח" בתאריכים 19-20 באוקטובר 2018, במהלך שישי שבתגלרית הבית בובת נייר של טיבה נוף צילום תומאס סולינסקי.
עושים אומנות כדרך ריפוי

השנה יתקיימו אירועי "סטודיו פתוח" בתאריכים 19-20 באוקטובר 2018, במהלך שישי שבת   בין השעות 17:00-10:00
את האירועים מארגנת מחלקת אמנויות של עיריית תל אביב המזמינה אמנים חזותיים ובינתחומיים הפועלים בעיר, לפתוח את הסטודיו לקהל הרחב, במסגרת אירועי "אוהבים אמנות. עושים אמנות." חגיגת האמנות בתל-אביב-יפו. האירועים יתרחשו בעיקר במרכז העיר, לב העיר, מזרח העיר, דרום העיר ויפו ובמסגרתם יפתחו לציבור סטודיו לציור / פיסול / צילום / וידאו ארט / מיצב / מיצג / בינתחומי/ איור ועוד. בין האירועים שיתקיימו, יוצגו עבודות תלויות-מקום, סיורים במבנים ציבוריים, עבודות וידאו, מיצב מציאות מדומה, תערוכות קבוצתיות, כ- 150 סטודיואים פתוחים, גלריות נבחרות ועוד
האומנית טיבה נוף שבבעלותה סטודיו לאומנות ביפו, תארח השנה את אומני עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה ותציג את עבודותיהם השונות והמגוונות אצלה בסטודיו. טיבה נוף היא אומנית המפסלת בעזרת עיסת נייר, חימר, רשת ברזל, מיקס מדיה וציור. בסטודיו של טיבה מתקיימים חוגים, וסדנאות קצרות וארוכות וניתן ללמוד לפסל מחומרים שונים.
טיבה נוף, אמא לארבע בנות, סבתא לשבעה וחולקת את פרק ב' בחייה עם בן זוג. ניהלה במשך שני עשורים גן ילדים פרטי מצליח. עיסוק אינטנסיבי ותובעני שכמעט ולא הותיר לה פנאי לאמנות. לפני עשור החליטה לסגור את הגן , עברה להתגורר במרכז וחזרה לאהבתה הגדולה. מזה כשנה טיבה עובדת מדי יום ביומו בסטודיו הקסום שלה ביפו. מעבירה חוגים וסדנאות יצירה, מציירת, מפסלת ובעיקר אוהבת להכין בובות מעיסת נייר.
הקשר שלה לעמותת הבית לחולי טרשת נפוצה מגיע דרך אחיותיה. שתי אחיותיה של טיבה חלו בטרשת נפוצה וטיבה עוזרת להן בהתמודדות היום יומית עם המחלה. העבודות של טיבה המוצגות בסטודיו ביפו, שמחות, מעלות חיוך ומשדרות אופטימיות. היא מקפידה ומשתדלת לא לשקוע בעצבות אלא להתמקד בשמחה ובטוב שבחיים. לדבריה: "הקשיים מתפרצים לחיינו ללא הזמנה בעוד שאת הטוב צריך לשכנע להגיע לביקור".
לצד בובות עיסת הנייר של טיבה נוף ניתן יהיה למצוא בסטודיו את עבודות גלריית "הבית" לחולי טרשת נפוצה, אשר מציגה לקהל הרחב מגוון יצירות אומנות של חולי טרשת נפוצה בתחומים מגוונים כגון: ציור, קדרות, צילום, פיסול, תכשיטנות, ויצירות פרוזה ושירה. הגלריה הנודדת מהווה מיזם שאין כדוגמתו בארץ, המזמן מפגש בלתי אמצעי בין הציבור הרחב לעולמם של החולים, ההתמודדות עם המחלה והחיים בצילה, במטרה ליצור שיח ולפתוח צוהר אל עולמם של החולים בטרשת נפוצה. עבור החולים, העיסוק בפעילות בעלת תכלית יצרנית המעודדת ביטוי יצירתי הוא מקור להעצמה אישית, המקדם השפעה טיפולית חיובית - וזו תכליתה של אומנות ההבראה! 
הסטודיו של טיבה נוף – רח' יונתן רטוש 2 יפו ת"א טל' 052-2246374
אירועי "סטודיו פתוח" ב- 19-20 באוקטובר, במהלך שישי שבת בין  10:00-17:00

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

החום כבר פה - פרויקט למניעת שכחת ילדים באוטו!

תנובה משיקה לכבוד חג השבועות, 4 מוצרים חדשים תחת מותג 'השף הלבן', המבטיחים תוצאה איכותית וקלות הכנה!