מיזם חדש של אגודת חובבי הפרפרים, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב, החברה להגנת הטבע ורמת-הנדיב מזמין את הציבור הרחב לזהות ולספור פרפרים בין התאריכים 21 באפריל ל- 4 במאי 2019


דף ייעודי לספירת הפרפרים הגדולה.
מיזם חדש מזמין את הציבור להשתתף
בספירת הפרפרים הגדולה של ישראל
המיזם המשותף לאגודת חובבי הפרפרים, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט,
החברה להגנת הטבע ורמת הנדיב ייערך החל ב-21.4 ועד 4.5
מיזם חדש של אגודת חובבי הפרפרים, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב, החברה להגנת הטבע ורמת-הנדיב מזמין את הציבור הרחב לזהות ולספור פרפרים בין התאריכים 21 באפריל ל- 4 במאי 2019 בשטחים פתוחים, שמורות טבע וישובים בכל חלקי הארץ.
בישראל מעופפים למעלה מ- 140 מינים שונים של פרפרים, ביניהם מספר מינים הנתונים בסכנת הכחדה עקב כניסת בני אדם לשטחי המחיה הטבעיים שלהם, והרס בתי הגידול. יחד עם הפרפרים יש הפחתה משמעותית בשפע מיני בעלי חיים ואף מיני צמחים המאפיינים את הטבע הישראלי. בדיקת אוכלוסיית הפרפרים בישראל יכולה לשקף נאמנה לא רק את מצבם, אלא את מצב הטבע הישראלי בכלל.
השתתפות בספירת הפרפרים הגדולה הינה חלק חשוב במיזם של מדע אזרחי המסייע רבות למדענים. על מנת להשתתף בספירת הפרפרים, הושק עמוד ייעודי באתר אגודת חובבי הפרפרים, שאף הכינה דף מידע עם 24 סוגי הפרפרים הנפוצים ביותר שניתן לראות בישראל בתקופת האביב.
הציבור כולו מוזמן להקדיש זמן קצר על מנת להיות חלק ממאמץ גדול של איסוף תצפיות פרפרים באזור בו הוא נמצא. מוזמנים לצאת לשטחים פתוחים, לבחור מקום לספירה ובמשך 15 דקות לרשום את מיני הפרפרים הנצפים באותו אתר.
ניתן לבצע מספר ספירות פרפרים באתרים שונים או לספור שוב באותו אתר בימים נוספים.
להסברים מפורטים יש להיכנס לקישור הבא באתר אגודת חובבי הפרפרים.
דיווח בטופס מקוון – להלן הקישור קישור לטופס.
המשתתפים בספירת הפרפרים לא רק ייהנו מהצפייה בפרפרים המעופפים ומספירתם, אלא שממצאי הספירה עתידים לסייע לחוקרים ללמוד על מצב אוכלוסיות הפרפרים בפרט ועל מצב הטבע הישראלי בכלל.
באירוע הנדידה של נימפיות החורשף שבו צפינו בתקופה האחרונה התקבלו דיווחים רבים מאנשים מכל קצות הארץ ובכך סייעו ליצור "תמונת מצב" של הנדידה שהפעם הייתה מורכבת במיוחד. ללא התצפיות הרבות לא ניתן היה להבין את היקף התופעה וכיווניה, זהו מדע אזרחי במיטבו.

ב"ספירת הפרפרים הגדולה" הנתונים שיאספו יהפכו כל משתתף לשותף במיזם של מדע אזרחי בישראל.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מרוץ הבוז'ולה היוקרתי ופסטיבל חוויה בכרם יוצאים לדרך...בנוכחות : שגרירת צרפת בישראל הגב', הלן לה גאל, נשיא הבוזו'לה מר אלן ביואי (Alain Bouhy) , מנכ"ל מרתון ישראל מר עופר פדן, מנכ"ל משרד התיירות מר אמיר הלוי , ראשת מועצת גזר רותם ידלין,יו"ר יקבי ברקן אמיר בורנשטיין ובעלי יקבים נוספים, התקיים אירוע ההשקה במרכז המבקרים של יקבי ברקן - כרם ברקן מקבוצת זאפה

עשרות פעילים דוברי עברית וערבית, מסניף יפו של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' חגגו 'מסדר כנפיים' רב תרבותי

רשת "מחסני הנמל" מציעה בימים אלו קרנבל מכירות מטורף מעולם השינה !