תערוכות חדשות לפתיחת 2020 בגלריית האמנים של קניון רמת אביב "הוי ארצי מולדתי.."- לאה מטלר, אניטה ארבע ומיכל אשכר שמיר


אניטה ארבע, דן בן אמוץ

תערוכות חדשות לפתיחת 2020 בגלריית האמנים של קניון רמת אביב
אניטה ארבע, דן בן אמוץ  לאה מטלר, שביל (2)   מיכל אשכר שמיר עצים

"הוי ארצי מולדתי..."
פותחים את 2020 בגלריית האמנים של קניון רמת אביב עם תערוכות חדשות של  לאה מטלר, אניטה ארבע ומיכל אשכר שמיר
19.1-6.2.20 בקניון רמת אביב
אוצרת: איילת אמוראי - בירן

לאה מטלר
גרה ויוצרת במושב עג'ור בעמק האלה. היא עוסקת באמנות במקביל לאירוח במסעדה הביתית שלה במושב ובצימרים הנפלאים אותם היא עיצבה ומרבה לטפח.
הציור עבורה הוא עיסוק מרתק, סוחף וממלא בעוצמות ובאהבה.
"הצורך לצייר התעורר אצלי לראשונה מתוך העיסוק בקדרות ופיסול. נרשמתי ללמוד ציור אצל האמנית "ליזבט אפק" בהוד השרון כדי לשפר את יכולות ציור שלי על עבודות החימר והתאהבתי."
עיקר הציורים שלה  נעשים בשפכטל עם שמן על בד וכל פעם שהיא מתחילה לעבוד על בד חדש זה עבורה יציאה למסע מרתק עם עצמה.
"להיכנס לתוך הצבע ולעומק העבודה סוחף וממלא אותי מאוד."
מקור ההשראה לציוריה הם הנופים שבסביבתה. במיוחד מאז מעבר המשפחה מהוד השרון אל מושב עג'ור שבעמק האלה. ההתבוננות בנוף העוצמתי הירוק, בעצים ובמטעים שמסביב ממלא את לבה ונפשה ואת היופי הזה שהיא חווה היא מעבירה בצבעוניות עשירה על הבד. ציוריה הם שירה רומנטית על ארץ בראשיתית שבה שדות ירוקים וטבע בשיא תפארתו.
בהמשך הכשרתה כאמנית השתלמה מטלר אצל האמן גיל צלנר במסגרת למודי החוץ במכון אבני.  ואחר כך עד היום בבית ספר לציור ופיסול של עותה ואבנר.
בנוסף לתצוגה בתערוכה בגלריית האמנים של קניון רמת אביב
ניתן לראות את יצירותיה באופן קבוע ביקב מטלר המשפחתי במושב עג'ור בימי שישי ושבת בין השעות 10.00-16.00. אין ספק שהשילוב של יין ואמנות טובה הוא סיבה טובה גם לצאת מחוץ לעיר בסופי השבוע.

אניטה ארבע
נולדה וגדלה בנתניה להורים יוצאי תוניס. עוד מילדותה נמשכה לציור, וכשלא היו בנמצא צבעים, בדים וגליונות, ציירה על אדמה, חול, קירות וכל מה שהיה בסביבתה. את תערוכת היחיד הראשונה שלה הציגה עוד בהיותה חיילת בהיכל התרבות של נתניה ומאז הציגה בעשרות רבות של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. בשנת 1995 ציור שלה מתוך הסדרה: "מסע שורשים לתוניס" הגיע לשגרירות תוניס בלונדון. אניטה הוזמנה להציג בתוניס בתערוכה שנערכה לכבוד הנשיא בן עלי. כישראלית הראשונה שהציגה בתוניס, זכתה התערוכה לחשיפה תקשורתית רחבה ובעקבותיה זכתה אניטה להכרה בינלאומית. היא משתתפת בקביעות באירוע האמנות הבינלאומי "הנשר של ניס" בצרפת וזכתה שם לפרסים ולתעודות הוקרה. אניטה היא פעילה חברתית והיתה יו"ר עמותת מ.ל.א. (מרכז ללימודי אמנות ) המפעילה מרכז למצוינות באמנות בקרב בני נוער. כיום היא מלמדת בסטודיו בביתה .
כמו בילדותה , אניטה ממשיכה להשתמש בחומרים לא קונבנציונליים בציוריה, כמו דיקטים, טיפקס, חומרי טיח, שפכטל ועוד. בציוריה היא משלבת בין חומרים ובין טכניקות , בין הפיגורטיבי למופשט, בין אמנות מסורתית  עממית ועכשווית. בין העבר ובין ההווה. בתערוכה זו מוצגים ציוריה בנושא של אייקונים ישראליים: בן גוריון, דן בן אמוץ, אריק אינשטיין לצד דמויות נשיות מהרחוב הישראלי כיום.

מיכל אשכר שמיר
חיה ויוצרת ברמת אביב ,עוסקת ברפואה סינית ובאמנות
החלה לצייר לפני כ-25 שנים בסטודיו של ליסבט אפק בהוד השרון
ומאז היא משתלמת בטכניקות שונות אצלה וגם אצל מורים נוספים. במסגרת לימודי ההילינג למדה על תורת הצבעים מבחינה אנרגטית ורוחנית וככל שהעמיקה בלימודי הציור הבינה יותר על המקום שממנו נובעים הציורים בתוכה.
 עולמה הפנימי העשיר מגוון וגמיש ובא לידי ביטוי על הבד . הציור עבורה הוא מקור לשמחה רבה ולחיבור לכל העיסוקים האחרים בהם היא עוסקת: טיפול ברפואה סינית, הילינג, לימודים במגוון תחומים ואמנות. היא התנסתה בציור מופשט, קליגרפיה וציור אינטואיטיבי ומשולב. נושאי הציור קשורים לחוויות החיים האישיים שלה ולתהליכי הצמיחה וההתפתחות שלה. העצים המצויירים ומשולבים בקולאז', מסמלים את שורשיה במקום ובסביבה והשאיפה התמידית לצמוח מעלה כשבתוכם שזורים קטעי חיים מגוונים , פרטים אשר מתכללים בתוך היצירה לתוך שלם אחד. היצירה עם הכבשים ובה משולבים תצלומי ההורים גם היא מסמלת את השורשים ממנה צמחה האמנית במובן התרבותי והחברתי. עצי הזית, הברושים, הכבשים והתצלומים הישנים , כתמי הצבע והקווים, נארגים ליצירה רבת פנים וסגנונות כשהמאחד הוא חיבור עמוק לטבע ולנוף המקומי , אהבת האדם ונוף מולדתו.


**צילומים: יחצ. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

החום כבר פה - פרויקט למניעת שכחת ילדים באוטו!

תנובה משיקה לכבוד חג השבועות, 4 מוצרים חדשים תחת מותג 'השף הלבן', המבטיחים תוצאה איכותית וקלות הכנה!