"ג'נקשן 48"

מאת:שולמית אטיאס shulamit.atias@gmail.com


"ג'נקשן 48", סרטו החדש של הבמאי אודי אלוני שזכה בפרס חביב 
הקהל בפסטיבל ברלין ויתחרה במהלך אפריל בפסטיבל טרייבקה,

יעלה לאקרנים בארץ ב-5 למאי

ב-5 למאי ייצא לבתי הקולנוע הסרט "Junction 48" סרטו העלילתי החדש של הבמאי אודי אלוני, בכיכובו של אמן הראפ הפלסטיני הראשון תאמר נפאר, בן העיר לוד. את התסריט, אשר נכתב בהשראת אירועים בחייו, כתבו במשותף תאמר נפאר והתסריטאי הניו יורקי אורן מוברמן ("אני לא שם" ו"השליח" עליו היה מועמד לאוסקר), ועל העריכה אמונים שני העורכים הבכירים חתן פרס אופיר, יצחק צחייק ("רוק בקסבה") וג'יי רבינוביץ ("רקוויאם לחלום", "8 מייל").
מנאר היא זמרת צעירה ולוחמנית וכארים הוא אמן היפ הופ. שני אוהבים צעירים שמנסים לפלס את דרכם המשותפת בגטו הפלסטיני של לוד, אחת מתחנות הסמים המרכזיות בישראל: "קוראים לה לוד, ליד או לידיה / לכו חפשו אותה בויקיפדיה". סיפור אהבתם והמוזיקה שהם יוצרים הופכים לכלי הנשק בעזרתו הם מנסים להילחם בשתי חזיתות במקביל: בדיכוי החיצוני שמפעילה החברה הישראלית יהודית לצד הלחצים הפנימיים מכיוון החברה הערבית השמרנית של לוד הסובלת מעוני ופשיעה. כארים יוצר כנגד כל הסיכויים ותוך סיכון חייו סצנת היפ-הופ מקומית משגשגת שמייצרת שיח חדש בעולם רווי לחצים פוליטיים, מלחמות סמים ודיכוי נשים. הסרט מתאר את חייהם של דור חדש של ערבים, לא רק בישראל, המחפשים נורמליות דרך מוזיקה ואהבה נגד כל הסיכויים.

דבר הבמאי:
"אני חושב שחברות אמיתית בין תאמר לביני- בין ערבי פלסטיני ובין יהודי ישראלי- היא הרבה יותר מרק דיאלוג. זהו שיתוף פעולה המכוון ליצירת שפה חדשה לאמנות וחופש במזרח התיכון, שפה שיכולה להדהד בלבבות כולם."
שחקנים: תאמר נפאר, סמר קופטי, סלווה נקארה, סעיד דסוקי, אדיב ספדי, טארק קופטי, הראפר "סאז", עאיד פדל, הישאם סולימאן, מרים אבו חאלד, מיכאל מושונוב ומאיסה עבד אלהאדי.


בימוי: אודי אלוני
הפקה: דודי זילבר, סטפן ארנדט, לורנס אינגלי, אודי אלוני
תסריט: אורן מוברמן ותאמר נפאר
צילום: אמנון זלאיט
עריכה: איציק צחייק, ג'יי רבינוביץ
עיצוב אומנותי: סלים שחאדה
מוסיקה מקורית: איתמר ציגלר ותאמר נפאר.
הפצה: סרטי יונייטד קינג
גופים תומכים: קרן רבינוביץ' וקרן גשר לקולנוע

מדינה ושנת יציאה: ישראל 2016
אורך הסרט: 96 דקות
שפת הסרט: ערבית
שפת כתוביות: עברית

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

החום כבר פה - פרויקט למניעת שכחת ילדים באוטו!

תנובה משיקה לכבוד חג השבועות, 4 מוצרים חדשים תחת מותג 'השף הלבן', המבטיחים תוצאה איכותית וקלות הכנה!