עד שיהיה בוטוקס לכפות הידיים- חשוב להקפיד על טיפוח!

מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com
חשיבות טיפוח כפות הידיים
ביום יום אנו מקפידים לשמור על עור הגוף והפנים כשאנו נחשפים לשמש.
אך מה לגבי כפות הידיים שלנו ? אנחנו לוקחים אותן כמובן מאליו וכשאנו נמרחים, תמיד זה עד כף היד ולא כולל. גם אם נשמור על עור הפנים, ונקפיד לטפח אותו, כפות הידיים יסגירו את הגיל כי הן חשופות לשמש ולא מקבלות מספיק הגנה, ולצערנו לכפות הידיים אין בוטוקס כך שהן תמיד יסגירו את הגיל.


רבים יוצאים מנקודת הנחה שנזקי השמש נגרמים כתוצאה מחשיפה לשמש בעת בילוי בבריכה, בים ובטיול. אך מה שלא יודעים, זה ש70% מנזקי השמש נגרמים לאו דווקא מבילויים אלו, אלא נגרמים כתוצאה מנהיגה ברכב (קרני השמש חודרות את הזכוכית), מהליכה ברחוב עם עגלת התינוק ועוד. עוצמת קרינת UV מושפעת מגורמים רבים כמו: מיקום גיאוגרפי (גובה), שעות היום, עונות השנה, תנאי מזג אוויר ומשטחים שונים הנמצאים בסביבתנו (בטון, אספלט, חול וכו'). קרינת UVA – גורמת לנזק לשכבת העור העליונה ואף חודרת לעומק העור, גם מבעד זכוכית, וגורמת לנזקים ארוכי טווח כמו סרטן עור, קמטים, כתמים והזדקנות מוקדמת של העור. קרינת UVB – גורמת לנזק לשכבת העור העליונה, לעיבויה ולאדמומיות וכוויות עור, המעלות את הסיכון להתפתחות סרטן עור מסוג מלנומה ולנזקים נוספים בעתיד.

ההנחה היא שרק בקיץ אנו חשופים לנזקי השמש אך גם בחורף יש להקפיד על הגנה מפני השמש, שכן השמש אחראית לכ– 90%  מסימני ההזדקנות המוקדמת של העור שאינה תורשתית, ולכן התגוננות מקרינת השמש באמצעות תכשירים עם הגנה גבוהה חשובה במהלך כל השנה.

לצורך טיפוח מקסימלי של כפות הידיים, מומלץ להשתמש בהזנת לחות ובהגנה מפני השמש, כדוגמת קרם ידיים ג'נסיס WHITE של ד"ר פישר, המסייע בהבהרה וטשטוש של כתמי עור יחד עם מניעת כתמים וקמטים בעתיד; מעשיר את העור בלחות ומכיל מערכת מסנני קרינה, המאפשרת הגנה גבוהה ורחבה מנזקי השמש (SPF 30).

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קודארי- מסעדה טבעונית על טהרת המטבח הדרוזי- נפתחה בימים אלו בתל אביב

מרוץ הבוז'ולה היוקרתי ופסטיבל חוויה בכרם יוצאים לדרך...בנוכחות : שגרירת צרפת בישראל הגב', הלן לה גאל, נשיא הבוזו'לה מר אלן ביואי (Alain Bouhy) , מנכ"ל מרתון ישראל מר עופר פדן, מנכ"ל משרד התיירות מר אמיר הלוי , ראשת מועצת גזר רותם ידלין,יו"ר יקבי ברקן אמיר בורנשטיין ובעלי יקבים נוספים, התקיים אירוע ההשקה במרכז המבקרים של יקבי ברקן - כרם ברקן מקבוצת זאפה

עשרות פעילים דוברי עברית וערבית, מסניף יפו של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' חגגו 'מסדר כנפיים' רב תרבותי