טוקהאוס תל אביב פותח שנה ינואר 2017

פרופ מריו ליביו J. Coyle, Jr.צילום


טוקהאוס תל אביב פותח שנה ינואר 2017
טוקהאוס הוא המרכז התל אביבי של סצנת ה TALK העולמית ובמה לכל מה שמעניין,טוקהאוס הוא מקום שיעורר בכם תיאבון וישביע את הסקרנות והרצון לידע וגירויים אינטלקטואליים. לצד ההרצאות והמפגשים במקום בר ומסעדה.
מאת :שולמית אטיאס -shulamit.atias@gmail.com

טוקהאוס, ביתן 12 נמל תל אביב טל. להזמנות 03-6133556 ובאתר
צמוד לגשר "המנעולים" המחבר בין חניון רידינג מערב (חניה חינם) לבין יריד המזרח. פתיחת דלתות 90 דקות לפני כל אירוע. המקום נגיש לבעלי מוגבלויות


ארוע פתיחת שנה בדור האחד: ערב מלא בחזון ובהשראה עליך ועל החיים. את הצעד הראשון לשנה חדשה עושים ביחד בהנחיית אייל סלונים. זוהי הזמנה לפגישה עם האהבה. ערב של הנחייה, שיחה, מופע לייב, תרגול חוויתי,  התבוננות פנימה ומבט אמיץ ומלא בחזון עליך ועל החיים. למי שמבקש/ת בכנות להתקדם במסע, לגעת במקומות בהם הלב מכווץ וסגור ולהיפתח לאהבה. בואו וניתן צ'אנס לחיים, נבחר לפתוח פרק חדש, נבחר להיות, ממש ממש לחיות, נעשה סיפתח, נתאהב, נתגעגע למקור, נתגעגע למקום לא מפוצל בתוכנו, מקום שקט וטוב, בלי פחד, בלי קרבות, בלי הדחקות, בלי זיוף, מקום בו אפשר לנוח, מקום מוכר וטוב.  בואו נתרגש, נצא קצת מהדעת, נבעיר אש, נטען עצמנו בהשראה, נתמלא ברוח חופש, נדבר בשפת הנשמה, נקשיב על באמת, נשתכר ממילים בניחוח סודות כמוסים,  נפתח את הראש ואת הלב, נתחיל מבראשית, נתחיל מהתחלה, נעשה צעד משמעותי, התחלה חדשה.לכוח החיים כמיהה להתבטא מתוכך. לנפץ את אזיקי השקר והאשליה.  פרק חדש במסע שלך מתחיל כאן. 2017 תיפתח במפץ גדול!
אייל סלונים, אמן אהבה, איש חזון ומוכר כאחד מהמורים הרוחניים האהובים ורבי העשייה החברתית בישראל. ​כמרפא הוליסטי הוא נחשב כ"מטפל של מטפלים" ובתהליכי ריפוי שהנחה השתתפו עשרות אלפי אנשים. פרויקט דור האחד הוא זרע בתנועה מתעוררת של לבבות פועמים ומוסד ללא כוונות רווח. הוא שם של מסר, של חזון. אנשים שחולמים על עולם טוב יותר ומגשימים את הדרך אליו. אנו פועלים בתחומי חינוך, חזון ותרבות ומונעים מאכפתיות, נתינה ואחריות, ופועלים בשנים האחרונות להעצמת רוח האדם ויזמות של פרויקטים חברתיים רבים.

אנחנו שונים - כל אחד והסיפור שלו. אבל מעבר לכל ההבדלים שיש בינינו, מעבר למין, לעדה, לדת, ללאום, להצלחה או לכישלון, אנו ניצבים בפני שאלות דומות. שאלות שהן התשתית האנושית. אלו הן השאלות שעצם הקיום שלנו מציב בפנינו. חמש שאלות או אתגרים הם הליבה שתלווה אותנו במהלך כל המפגשים. ראשית, השאלה המוסרית: כיצד אדע מה לעשות אל מול האתגרים המוסריים הבלתי פוסקים שהעולם מציב לי? שנית, הדרישה לאושר: האם אושר הוא אפשרי ומה מקומו של הסבל בתוכו? שלישית, בעיית המוות: כיצד יש לעמוד מול אימת המוות? רביעית, הדרישה לאמת – מה אכפת לי ממנה? וחמישית, אתגר המשמעות: האם יש (או יכולה להיות) משמעות לחיינו?
איננו יכולים להתחמק מהשאלות האלה - אנחנו חייבים לענות ולמעשה עונים עליהם בכל יום מחדש, גם אם אנחנו לא יודעים את זה. התשובות שלנו קובעות את הציר המרכזי של חיינו וקובעות את איכותם. הבעיה היא שלא תמיד אנחנו מודעים לתשובות הללו. במקרים מסוימים, מישהו אחר ענה בשבילנו – יכול להיות שאנחנו שחקנים בחיים של מישהו אחר.


איתי אנגל בסדרה "כשהכל מתפרק" עם תיעוד נדיר ובלעדי שלו מהשטח, במזה"ת והרבה מעבר לו. כל אחד מהקונפליקטים מתחיל בסקירה היסטורית רחבה, מצגות מושקעות ועדכניות, צילומים בלעדיים מהשטח ומעקב מתמשך לכל אורך הקורס אחר המתרחש באזורים שאותם נלמד. במפגש השלישי ניסיון להבין את ההיסטוריה שהובילה לעליית הטליבאן באפגניסטן וכיצד הפכה המדינה לבסיס עבור אירגון אל קעידה ואוסמה בן לאדן. מלחמתה של ארה"ב באפגניסטן אחרי 9/11 ונפילת התאומים. רעיון הג׳יהאד בעולם המוסלמי, דמותו של אוסמה בן לאדן, חשיבותה ההיסטורית של אפגניסטן והשפעתה על פירוק ברית המועצות ופרוץ המלחמה בעירק והשכנה פקיסטן.


אורטל בן דיין, אקטיביסטית פוליטית, פמיניסטית מזרחית, סוציולוגית, חוקרת ובלוגרית היא אורחת המפגש השני עם היוצר רון כחלילי. המפגש יעסוק בשבט המזרחי שנדמה היה כי הוא מתרגם סוף-סוף את טענות הקיפוח לתנועה פוליטית מזרחית אפקטיבית. אז מיהו השבט המזרחי 2016? מהם אפיוניו? האם מאבקו נכשל, על אף ההייפ התקשורתי, בעיקר בשדה התרבותי? האם הוא בדרך לניצחון היסטורי?
אחרי שפירק את המושגים "ערסים", "פרחות" ו"מתמזרחים" בסדרתו הקודמת, מגיעה הסדרה החדשה של רון כחלילי המערערת על כל השאר. "אכלו לי שתו לי: הדור הבא", על שלושת פרקיה, מביאה תמונת מצב עדכנית של שלושת השבטים המרכזיים בישראל - אשכנזים, מזרחים ופלסטינים – על השינויים הדרמטיים שהם עוברים, כל אחד בנפרד וכולם יחד.
וזוהי נקודת המוצא של הסדרה: השבט האשכנזי, שעד היום נחשב לישראליות עצמה, מתרופף. יותר ויותר קולות, בעיקר מזרחים ופלסטינים, דורשים ממנו להכיר בעובדה שגם הוא, כמו שאר שבטי ישראל, עוד קטגוריה בתוך הישראליות הרב-תרבותית ושדמותו לא אוטופית כפי שנהוג היה לחשוב עד היום ("חלוץ", "חייל", "ארץ ישראל היפה" וכיו"ב). התרופפות זו, גם אם היא מדומה בשלב זה (השבט האשכנזי הרי מחזיק עדיין ברוב מוקדי הכוח המרכזיים במדינה) מביאה למלחמות חדשות-ישנות בין השבטים הנותרים – המזרחים והפלסטינים – הטוענים כעת להגמוניה, כי הרי אין דבר כזה ואקום. בעוד שהשבט המזרחי עובר מהגנה למתקפה ומנסה לתרגם את התודעה החדשה לכוח פוליטי משמעותי ומשנה מציאות, השבט הפלסטיני שעבר תמורות משמעותיות בעשור האחרון מרגיש שאין לו בן ברית יהודי, לא אשכנזי ולא מזרחי, והוא או מסתגר במובלעות פלסטיניות מתבדלות או מחשב עת עתידו מחדש. "פוליטיקה של זהויות – הקרב בעיצומו" היא סדרה של 3 מפגשים (בליווי קטעים נבחרים מתוך הסדרה) עכשוויים ונשכנים אשר מנסה לעשות סדר בישראליות החדשה, המתגבשת ממש בשנים אלו מול עיננו, כשהיא מותירה בצד, לעיתים בבוטות, את הישראליות הישנה, החד-מימדית, זו שהיה לה צבע אחד, נראטיב אחד ותרבות אחת. האם אנחנו בדרך לאיזו ישראליות חדשה, רב-גונית ומכילה יותר? כן ולא. הקרב, כאמור, בעיצומו.

בשיריו החודרים ללב, בצליל המינורי, בשירה-דיבור שלו, לאונרד כהן בלט תמיד בתוך העולם הגועש והתזזיתי שמסביב. בגיל מבוגר, אחרי יותר מ 40 שנות קריירה, זכה כהן בעדנה מחודשת בכל העולם, והיה מצליח יותר מבכל שנותיו. כהן היה תמיד גם אחד האמנים האהובים ביותר בישראל. ביקר כאן בהופעות 4 פעמים (לא כולל "הופעות מילואים" במלחמת יום כיפור) והשפיע מאד על יוצרים מקומיים. ב"עד קצה האהבה" מביא יואב קוטנר, מעריץ ותיק של כהן (שגם פגש אותו אישית לראיון ב1980) את תמצית סיפור חייו ויצירתו, כולל דגש מיוחד על הזווית הישראלית. ההרצאה מלווה בקטעי וידאו נדירים, הקלטות מיוחדות וכל הלהיטים הגדולים.


יוסי צברי הוא שחקן (תיאטרון הקאמרי), רקדן, סטנדאפיסט, פמיניסט, חצי הומניסט ושלושת רבעי טבעוניסט, שמדבר בח' וע' ו... אה, כן –הוא גם הומו. יוסי צברי הוא כנראה הדמות הכי צבעונית ומאתגרת שתמצאו פה בזמן הקרוב. במופע היחיד והמיוחד שלו הוא לא מפחד לגעת, לפתוח ולדבר על כל מה שאחרים מנסים לטאטא מתחת לשטיח. צברי לעומת זאת, לוקח את השטיח מניח עליו במה ורוקד עליה סטפס מרהיב. מופע אינטליגנטי ושובר סטריאוטיפים, מצחיק ובוטה, מעורר חושים ומעורר מחשבה.


מסע אל תרבות, היסטוריה ונופים עוצרי נשימה במדינה מיוחדת במינה עם חוקר התרבויות משה פויסטרו.
הפיליפינים - מדינת איים קסומה ומרתקת ובה מעל 7,000 איים, 21 הרי געש פעילים, רצועת חוף מהארוכות בעולם, עולם חי תת ימי מרהיב, כפרים נידחים וטרסות אורז מהיפות בעולם. נבקר באתרי מורשת עולמית, נרד אל בטן האדמה למערכת מערות מרתקת, נבקר בכפרים מבודדים, נשוט באחד משבעת פלאי הטבע של העולם, ננפוש באיים בהם נמצאים החופים מהיפים בעולם ונחשף לאוכל ולפולקלור המקומי. הרצאתו של משה מבוססת על חוויות טיול אישיות בליווי תצלומים מרהיבים שצולמו על ידיו, בסקירה היסטורית, עובדות מעניינות, גיאוגרפיה ומבחר סיפורים  מרתקים על התרבות המקומית.
משה פויסטרו, צלם, טייל וחוקר תרבויות אשר גילוי מקומות ותרבויות, טבע פראי וסקרנות אין סופית למקומות אקזוטיים תמיד היו חלק מרכזי בחייו. לאורך השנים טייל וגילה עולמות אחרים, נופים שנראים כמו מעולם אחר, מנהגים, אוכל ובעיקר אנשים. אנשים עם אמונות שונות, חיים אחרים ותרבות אחרת.

מוצאי-שבת 7.1.17 בשעה 21:00 פרופ' מריו ליביו: שגיאות גאוניות- מדרווין ועד איינשטיין מחיר: 60 ₪
כולנו עושים טעויות, אף אחד מאתנו לא מושלם, אפילו לא גדולי הגאונים בהיסטוריה. צ'רלס דרווין – הוגה תאוריית הברירה הטבעית, לורד קלווין -  גדול המאורות המדעיים של בריטניה, ליינוס פולינג – אחד הכימאיים המשפיעים בהיסטוריה, האסטרופיזיקאי פרד הויל ואלברט איינשטיין היו מדענים מזהירים, כולם כאחד. כל אחד מהם תרם תרומות כבירות לתחומו – אבל כל אחד מהם גם נכשל קשות בשגיאות. בהרצאתו הפנטסטית והפופולרית נשמע מפרופ' מריו ליביו על שגיאותיהם של חמשת המדענים המופלאים, על הצורך והאומץ להסתכן על מנת להגיע לפריצות דרך ועל והיכולת להתייחס לשגיאות לא כאל מכשול אלא כזרז לפתיחת אופקים חדשים.
פרופ' מריו ליביו, אסטרופיזיקאי ישראלי- אמריקאי מוכר ומוערך בעולם, מחבר רבי המכר "חיתוך הזהב", "שפת הסימטריה", "האם אלוהים הוא מתמטיקאי?" ו"שגיאות גאוניות" שנבחר עד לא מזמן על-ידי ה"וושינגטון פוסט" לאחד הספרים הטובים של השנה.


אנחנו דור מצויין – סדרת מפגשים חדשה עם פרופ' שלמה בידרמן, נועה לביא וד"ר אייל בנימין
סדרת הרצאות קצרה וייחודית בשיתוף המכללה האקדמית תל אביב-יפו על השינויים החברתיים, הטכנולוגיים והתקשורתיים של השנים האחרונות ועל השלכותיהם על הדורות הבאים.
הדור של היום ישנה את הקלפים של מחר. הוא מונע מאינטרסים אחרים, מרצונות וחלומות שונים ממה שהדורות הקודמים לו נשענו עליהם. אז מה מניע את דור ה-Y וה-Z? ואיך הדורות האלו במדינתנו שונים מאותה אוכלוסייה, באותם הגילאים, בארצות אחרות בעולם, במדינות מפותחות ומתפתחות. מה הפילוסופיה ההודית תאמר על אותם שינויים שקורים ברחבי העולם, בעקבות התפיסות החדשות של דורות ה Y וה Z ?
פרופ' שלמה בידרמן, נשיא המכללה האקדמית תל אביב-יפו ולשעבר מבכירי אוניברסיטת תל אביב, יספר לנו בהרצאה מרתקת על מה הוביל לשינויים בדור החדש, מהזווית הדתית ועד הפילוסופיה ההודית והקשרים שלה אלינו. פרופ' בידרמן, מתמחה בפילוסופיה הודית, פילוסופיה השוואתית, לימודי דת ופילוסופיה של הדת.


היא תמיד ידעה שבתוכה פועמת נפש השחקנית,  אבל בצל חייו המורכבים של אביה, השחקן וכוכב הקולנוע יוסף שילוח החליטה כבר בילדותה, להדחיק את אהבתה ולהתרחק מעולם הבמה. וכיום, מצטערת רק על דבר אחד, שאביה לא זכה מעולם, לראותה על הבמה. הגר שמידוב (שילוח) – בתו הבכורה של יוסף שילוח במופע יחיד מקורי ומרגש, מפגש בין תרבות, מדע ותודעה בהשראת רב המכר "קיצור תולדות האנושות" מאת יובל נח הררי. הכינו את עצמכם לחוויה תיאטרלית לא שגרתית, מהנה ומעוררת מחשבה. המופע מתקיים ביום השנה השישי למותו של השחקן יוסף שילוח ז"ל ומוקדש לזכרו על ידי בתו.


כל אחד מהקונפליקטים מתחיל בסקירה היסטורית רחבה, מצגות מושקעות ועדכניות, צילומים בלעדיים מהשטח ומעקב מתמשך לכל אורך הקורס אחר המתרחש באזורים שאותם נלמד. במפגש הרביעי נלמד על הסכסוך הקטלני ביותר על פני כדור הארץ. יותר מחמישה מליון בני אדם כבר נהרגו במזרח קונגו (הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו - DRC). המלחמה שם מלווה באונס שיטתי של נשים (כאלף מקרי אונס מדי יום!) והתופעה של ילדים לוחמים. ההרצאה פותחת בהסטוריה של יבשת אפריקה והקולוניאליזם ש׳הוריש׳ את הסכסוכים בין השבטים, הג׳נוסייד ברואנדה בשנת 1994 ושורשי העימות בין שבטי ההוטו והטוטסי, השלכות הטבח ברואנדה על הסכסוך בקונגו ופרוץ ׳מלחמת העולם של אפריקה׳.איתי אנגל דיווח מרואנדה בזמן הטבח ומתוך מלחמת האזרחים בקונגו. ההרצאה תלווה בקטעי תיעוד שלו משם.

מהי אלימות המכוונת ל"עצמי"? היכן היא שוכנת וכיצד היא פועלת במוחנו? האם קיים מוח עמיד יותר בפני אלימות או מועד יותר לנטיות אלימות?האם מוח אלים הוא מוח מוגבל יותר? כיצד אלימות משפיעה על קבלת החלטות ושיקול דעת? כיצד פועל מוחו של פסיכופט? מהו ניתוק רגשי ומהי הדחקה רגשית? כיצד תופעות אלו משפיעות על נטיות אלימות? על כל אלו ננסה לענות במסע מרתק וקצת "אפל" לתוך עצמנו... ד"ר קרן בן יצחק היא בעלת תואר שלישי – Ph.D במדעי המוח ובעלת תואר שני – M.Sc. בפסיכולוגיה מחקרית – ניסויית. מפתחת ומעבירה הרצאות וקורסים במדעי המוח במסגרות שונות

הספר "גומות החן של זהר" ראה אור בשנת 1987 ומאז הפך לאחד מספרי הילדים האהובים היה לרב-מכר וזכה למהדורות רבות. זהר רוצה גומות חן יותר מכל דבר אחר והיא תעשה הכל בכדי להשיג אותן. ההצגה היא עיבוד לספרו של מאיר שלו על ילדה המחליטה לצאת למסע להשיג את הדבר אותו היא רוצה יותר מכל, אבל מה לעשות, אי אפשר להשיגו... הצגה מלאת קסמים והפתעות על חלום קטנטן שהופך להרפתקה גדולה, רצופה מפגשים מרגשים ומצחיקים. עיבוד למחזה: רואי גורמזאנו בימוי: יוסי ג'וז כהן תפאורה ותלבושות: רוני וילוז'ני  מוסיקה: אורן בן אבי ניהול אמנותי: יניב גוטוירט משחק: הילה צור. כ-45 דקות
גומות החן של זהר. צילום הילה שייר

הרצאה אישית, מרגשת ומלאת הומור, על איך חיים טוב יותר עם הפרעת קשב!
הפרעת הקשב מלווה את גלית יצפאם בכל רגע בחייה: כילדה, נערה, כמטפלת וכאמא לשלושה ילדים. היא תמיד סיפרה לעצמה סיפורים מצחיקים על הטעוייות שעשתה אבל בפנים זה לא הצחיק אותה וגרם לה להרגיש לא פעם טיפשה, עצלנית ולא ממוקדת.
ההרצאה "אבידות ומציאות" נולדה מתוך צורך לשתף בחולשות ובחוזקות שלה ושל אנשים רבים ומתוך אמונה שכל לקות, היא רק חלק ממי שאנחנו ולא המהות שלנו, ואם נמצא דרך להכיר אותה, ולקבל אותה - נמצא דרך לעקוף אותה ולחיות חיים של הגשמה.
בדרך אותנטית, בגובה העיניים, ובשילוב של הרבה מאוד הומור, היא מעניקה הצצה אל החיים בתוך ועם הפרעת קשב, ולוקחת את הקהל אל מסע דרך קשיים ואתגרים ועד למציאת פתרונות לחיים טובים יותר. "אבדות ומציאות" מדברת על החיים של כולנו – המורכבויות בחיי משפחה, בזוגיות, בעבודה ובקריירה ומזוית ראיה חדשה ומרעננת. במהלך ההרצאה גלית משתפת את הקהל ב"אבידות" מתוך חיי המשפחה שלה וסיפורי המטופלים שלה. "אבידות" הן כל אותם הדברים שאנשים שחיים עם הפרעת קשב נוטים לאבד: לאבד את הדרך, לאבד חפצים, לאבד את הסדר, לאבד את מה שרצית באמת להגיד - ויצא לך לגמרי אחרת או את מה שרצית לעשות ובסוף לא הגעת אליו בכלל. וגם לאבד את הביטחון, את האמון בעצמך. ולצידן,ה"מציאות" - כלים מעשיים ושיטות יצירתיות להתמודדות עם הקשיים. כלים מצוינים לחיים טובים יותר - במשפחה, בזוגיות, בעבודה ובכל תחום, גם עבור מי שלא חי עם הפרעת קשב. גלית יצפאן נוגעת בקשיים הקלאסיים - התארגנות, דחיינות, התנהלות במסגרת, קלמזיות, קושי בהתמדה, התמודדויות רגשיות ועוד, ונותנת לכל אחד מהם "המצאה" - כלי יעיל שיסייע להתגבר על הקושי, ומכוונת איך לקחת שליטה על ההפרעה, במקום שהיא תשלוט בנו.
אנו מזמינים אתכם להגיע להרצאה עם ילדכם הבוגרים להרצאה לערב משותף של בילוי, התרגשות, למידה והרחבת אופקים. 
גלית יצפאן, M.A בטיפול בדרמה, מטפלת קוגנטיבית התנהגותית יצירתית. מרצה, מנחת קבוצות, מדריכת הורים ומטפלת בילדים ומבוגרים עם הפרעות קשב עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום החינוך.


אנחנו שונים - כל אחד והסיפור שלו. אבל מעבר לכל ההבדלים שיש בינינו, מעבר למין, לעדה, לדת, ללאום, להצלחה או לכישלון, אנו ניצבים בפני שאלות דומות. שאלות שהן התשתית האנושית. אלו הן השאלות שעצם הקיום שלנו מציב בפנינו. 
חמש שאלות או אתגרים הם הליבה שתלווה אותנו במהלך כל המפגשים. ראשית, השאלה המוסרית: כיצד אדע מה לעשות אל מול האתגרים המוסריים הבלתי פוסקים שהעולם מציב לי? שנית, הדרישה לאושר: האם אושר הוא אפשרי ומה מקומו של הסבל בתוכו? שלישית, בעיית המוות: כיצד יש לעמוד מול אימת המוות? רביעית, הדרישה לאמת – מה אכפת לי ממנה? וחמישית, אתגר המשמעות: האם יש (או יכולה להיות) משמעות לחיינו?
איננו יכולים להתחמק מהשאלות האלה - אנחנו חייבים לענות ולמעשה עונים עליהם בכל יום מחדש, גם אם אנחנו לא יודעים את זה. התשובות שלנו קובעות את הציר המרכזי של חיינו וקובעות את איכותם. הבעיה היא שלא תמיד אנחנו מודעים לתשובות הללו. במקרים מסוימים, מישהו אחר ענה בשבילנו – יכול להיות שאנחנו שחקנים בחיים של מישהו אחר.


הקרנת הסרט הדוקומנטרי "בית האילמת", סרט עטור פרסים שנבחר לאחרונה ל-10 הסרטים המועמדים להשתתף באוסקר האמריקאי (ה"שורטליסט") בקטגוריית הסרט התיעודי הקצר (מועמדים סופיים יוכרזו ב-24.1) ושיחה עם הבמאית תמר קיי על יצירתה. הבמאית תמר קיי תשתף את הקהל בתהליך העבודה על הסרט 'בית האילמת'- מההגעה הראשונית לחברון והמפגש עם  הדמויות, דרך האתגרים והדילמות שניצבו במהלך הצילומים ועד לבחירות שנעשו בעריכה הסופית של הסרט. נלמד מתמר על גישות שונות בעשייה הדוקומנטרית ועל יוצרים בולטים מהעולם הדוקומנטרי, שסרטיהם השפיעו על עשיית 'בית האילמת'.
בחברון ישנו בניין שננטש על ידי דייריו הפלסטינים, המכונה "בית האילמת". בבניין נותרו להתגורר סאהר החירשת, יחד עם בנה היחיד בן ה-8, יוסוף. הסרט חושף את סיפורם יוצא הדופן של השניים בלב הקונפליקט, כפי שהוא מסופר מנקודת מבטו של יוסוף, ילד כריזמטי שנע בין שני חלקי העיר השסועה.
פרסים: פרס "דרקון הזהב" לסרט הקצר הטוב בפסטיבל קרקוב, פרס סרט הסטודנטים המצטיין בפסטיבל Full Frame בארה"ב ופרס הסרט התיעודי הקצר בפסטיבל ירושלים. בנוסף, קטף הסרט את פרס חבר השופטים - תחרות סרטי הסטודנטים  בפסטיבל IDFA ,  את פרס החדשנות בפסטיבל מונטפלטרו באיטליה, את פרס סרט הסטודנטים הטוב ביותר בפסטיבל דוקאביב ואת פרס סרט הסטודנטים הטוב ביותר בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטריים.
בית האילמת ישראל 2015, 32 דקות, עברית וערבית, בימוי: תמר קיי  בימוי, תסריט ותחקיר: תמר קיי. הפקה: אריאל ריכטר, תמר קיי. חברת הפקה: ביה"ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה- ירושלים. עריכה: שירה מזוז. צילום: צבי לנזמן. פסקול: שחף וגשל.  מוזיקה: אלון פרץ


סיפורם האישי של בני דוידזון – חטוף אנטבה, שנחטף ביחד עם משפחתו בדרך לטיול בר-מצוה בארה"ב ושל אבנר אברהם – איש מוסד לשעבר, מומחה עולמי לחקר מבצעים, שסיפורי הריגול והתחבולות שהתגלגלו לידיו חושפים את אחורי הקלעים של מבצע אנטבה בצורה שעולה על כל דמיון. זוהי הזדמנות נדירה לשמוע בגוף ראשון מידע היסטורי שנחשף אחרי ארבעים שנה ולהיות שותפים לערב אחד, למסע לאנטבה ולחזרה משם. הסיפור המרגש, המידע ההיסטורי, אישיותם יוצאת הדופן של המספרים וכישרונם הנדיר לספר סיפור מבטיח לכם התרגשות גדולה.


אורלי נוי, עיתונאית ומתרגמת, ממייסדי "המזרחית המשותפת" הוא אורחת המפגש השלישי שיעסוק בשבט הפלסטיני, השקוף האולטימטיבי, מנקודת מבט מזרחית ביקורתית. כן, אחרי שבנה יחד עם השבט האשכנזי הבורגני את "מועדון השלום" האקסקלוסיבי שהתפרק, כך נדמה, עם התרסקותם של הסכמי אוסלו, מחפש הפלסטיני את הפרטנר היהודי הבא שאיתו יוכל לכרות ברית שלום. האם זה יהיה המזרחי, למרות הזיהוי של המזרחי, בעיקר בעשור האחרון כזולל ערבים?
אחרי שפירק את המושגים "ערסים", "פרחות" ו"מתמזרחים" בסדרתו הקודמת, מגיעה הסדרה החדשה של רון כחלילי המערערת על כל השאר. "אכלו לי שתו לי: הדור הבא", על שלושת פרקיה, מביאה תמונת מצב עדכנית של שלושת השבטים המרכזיים בישראל - אשכנזים, מזרחים ופלסטינים – על השינויים הדרמטיים שהם עוברים, כל אחד בנפרד וכולם יחד.
וזוהי נקודת המוצא של הסדרה: השבט האשכנזי, שעד היום נחשב לישראליות עצמה, מתרופף. יותר ויותר קולות, בעיקר מזרחים ופלסטינים, דורשים ממנו להכיר בעובדה שגם הוא, כמו שאר שבטי ישראל, עוד קטגוריה בתוך הישראליות הרב-תרבותית ושדמותו לא אוטופית כפי שנהוג היה לחשוב עד היום ("חלוץ", "חייל", "ארץ ישראל היפה" וכיו"ב). התרופפות זו, גם אם היא מדומה בשלב זה (השבט האשכנזי הרי מחזיק עדיין ברוב מוקדי הכוח המרכזיים במדינה) מביאה למלחמות חדשות-ישנות בין השבטים הנותרים – המזרחים והפלסטינים – הטוענים כעת להגמוניה, כי הרי אין דבר כזה ואקום. בעוד שהשבט המזרחי עובר מהגנה למתקפה ומנסה לתרגם את התודעה החדשה לכוח פוליטי משמעותי ומשנה מציאות, השבט הפלסטיני שעבר תמורות משמעותיות בעשור האחרון מרגיש שאין לו בן ברית יהודי, לא אשכנזי ולא מזרחי, והוא או מסתגר במובלעות פלסטיניות מתבדלות או מחשב עת עתידו מחדש.
פוליטיקה של זהויות – הקרב בעיצומו היא סדרה של 3 מפגשים (בליווי קטעים נבחרים מתוך הסדרה) עכשוויים ונשכנים אשר מנסה לעשות סדר בישראליות החדשה, המתגבשת ממש בשנים אלו מול עיננו, כשהיא מותירה בצד, לעיתים בבוטות, את הישראליות הישנה, החד-מימדית, זו שהיה לה צבע אחד, נראטיב אחד ותרבות אחת. האם אנחנו בדרך לאיזו ישראליות חדשה, רב-גונית ומכילה יותר? כן ולא. הקרב, כאמור, בעיצומו.


מופע בידור מאולתר הטוב בישראל המבוסס על הקונספט של תכנית הטלוויזיה המצליחה "של מי השורה הזו". במופע מערכונים מאולתרים ושירים, המבוססים על יכולות האלתור של המשתתפים בו, קומיקאים מהשורה הראשונה.
מופע אינטליגנטי, מצחיק, ומהיר, המאולתר כולו אל מול עיניי הצופים ובהשתתפותם, הלוקח כל נתון מהקהל והופך אותו תוך שניות, ולנגד עיניכם למערכון מבריק ומצחיק. אתם מחליטים מה יקרה, מאתגרים את השחקנים, קובעים את מקומות ההתרחשות ואת מאפייני הדמויות … אהה וגם יכולים למצוא את עצמכם על הבמה – המופע בשיתוף קהל.


לתקשורת השפעה אדירה בכל תחומי החיים שלנו. בדעות, במחשבות ובהחלטות הכי קטנות שאנו עושים כל יום ויום. הדורות החדשים גדלים לתוך תרבות שונה ממה שהכרנו, והשאלה הגדולה היא איך היא נבנית? ומה משפיע על בנייתה?
רק לפני חודש כולנו נדהמנו מתוצאותיה בחירות בארה"ב – על פי סיקור התקשורת, הגברת הילארי קלינטון הייתה עתידה לזכות, אך ביום הגורלי הקלפים נטרפו. איך קרה הדבר? ואיך אנחנו לא צפינו שזה יקרה. אולי כי כולנו אכלנו את אותו האוכל שהתקשורת הביאה לצלחותינו. ד"ר נועה לביא – חוקרת פוליטיקה ותקשורת, רכזת החטיבה לתקשורת פוליטית במכללה האקדמית תל אביב-יפו.


בהרצאה מרתקת, מנקודת מבט של ספורטאי אולימפי אשר חווה רגעי תסכול, רגעי קושי לצד רגעי אושר והצלחה גדולים,  משתף אריק זאבי מה גרם לו באמת להמשיך ולהגיע להישגים יוצאי דופן כספורטאי אולימפי המעוטר ביותר בישראל.
 "אתה בוודאי מרגיש לפעמים חוסר מוטיבציה לקום בבוקר, חוסר וודאות כיצד ממשיכים את הרכבת ולא מפיקים תוצאות, חווה עוד ועוד כישלון , אתה מרגיש תסכול מהחיים ותחושה של חוסר מימוש"...  אריק מספר כיצד התמודד עם אותם רגעים קשים ומה עזר לו בכל זאת להמשיך, להתמיד ולנצח.... דרך הסיפורים והתובנות שצבר בדרך משתף אריק בפתיחות בידע ובכלים שצבר בדרך לעזור לך להתמודד עם הקשיים שלך ולהפוך אותך להיות אלוף בתחומך!
אריק זאבי ג'ודוקא, סגן אלוף עולם מינכן 2001,  זוכה מדליית הארד באולימפידת אתונה 2004 וארבע פעמים אלוף אירופה  (2001, 2003, 2004, 2012 (מרצה מבוקש בחברות וארגונים, מאמן נבחרת הקדטים, הקים קרן המתמחה באיתור ספורטאים ומאמנים מצטיינים, לקידום הספורט האולימפי במדינת ישראל.


יוסי סאסי, בכיר בהייטק לשעבר שהמציא כלי נגינה יחיד במינו בעולם, במופע מוזיקלי השוזר את סיפור חייו האישי של הנער מפתח תקוה שכבש את העולם ואת במות TED וTEDX . סאסי, גיטריסט, מפיק מוזיקלי ואיש סייבר בהווה מנגן על 17 סוגי כלים שונים וחלק את הבמה עם אמנים כמו: מטאליקה, גאנז אנד רוזס, דייב לומברדו, סטיב וואי, מרטי פרידמן, יהודה פוליקר, דייויד ברוזה, מארינה מקסימיליאן ורבים אחרים. ממציא ה"בוזוקיטרה" –הממזג גיטרה חשמלית, בוזוקי אקוסטי מסורתי וגיטרה אקוסטית. לצד נגינתו הוירטואוזית על הכלי המיוחד נשמע מיוסי כיצד רב תרבותיות ושילוב בין ניגודים יכולים להביא לפריצות גדולות, על החיבור בין עולמות המוזיקה, הטכנולוגיה והתרבות ועל הקשר בין מוזיקה למצב רוח ובין חדשנות ויצירתיות לטכנולוגיה. 
יוסי סאסי, הרצה בכנסי TED ו TEDx והוענקו לו 4 פרסי שלום וידידות מטעם ערים וממשלות ברחבי העולם. יצר, הפיק ושיתף פעולה עם אמנים רבים וביניהם: לואי להב, דיאנה גולבי (זוכת "כוכב נולד" 88), מארינה מקסימיליאן, מטאליקה, סטיב וואי, מרטי פרידמן, סטיבן ווילסון, יהודה פוליקר, דיויד ברוזה, ארז לב ארי ורבים נוספים. בנוסף הקליט ושיתף פעולה עם אומנים מכוויית, איראן, סוריה, לבנון, מצרים, תוניסיה ורבים אחרים. סאסי נבחר על ידי קוראי מגזין ROCK HARD הגרמני ל"תגלית השנה 2012",  מרצה מטעם משרד החוץ של ישראל ומייצג את המדינה בתכנית ConnectIL לחשיפת כישרונות ישראליים ייחודיים לעולם.


מי לא מכיר/ה את חנה בית הלחמי או נתקל/ה בה באיזה דיון סוער על הטרדות מיניות, הדרת נשים, תרבות האונס, אפליית נשים בעבודה, עוולות הרווחה נגד אימהות מוחלשות או בשיח נוקב על "שוברים שתיקה" ו"בצלם", ונגד הכיבוש? ואפילו, עם טוויסט בעלילה – כיזמת ומנהלת ועד ההורים הכי גדול של צה"ל ברשת?  
זה התחיל מזמן, בינואר 1996. רובנו לא גלשנו עדיין באינטרנט, וודאי שלא היינו מעורבים בשיח הגולשים, שהפך לימים לרשתות החברתיות. חוץ מאשה אחת בחופשת לידה, שבדיוק נחבטה בתקרת הזכוכית וחיפשה דרך להשפיע מהבית. כשהיא התחילה לדבר, בישירות והבוטות האופיינית לה, על פמיניזם וזכויות אדם, רובנו עוד חשבנו במושגים של "כשאת אומרת לא למה את מתכוונת" ו"כיבוש נאור".
חנה בית הלחמי יוצאת מהנישה ה(לא) נוחה והסוערת שלה כאושיית אינטרנט וסייבראקטיביסטית (אקטיביזם ברשת – תחום שהיא מחלוצותיו), בעקבות שורת החשיפות הפליליות האחרונות של קצינים, ח"כים וידוענים, מתקפת הרבנים והציונות הדתית על נשים בצה"ל ובמרחב הציבורי והחרפת הצעדים החד צדדיים של הפרות זכויות אדם בתוך ומעבר לגבולות הקו הירוק, ובאה ל"טוקהאוס", היא תדבר על סייבראקטיביזם, תספר על הפוליטיקה הסמויה והגלויה של האקטיביזם ברשת, תסביר איך לייצר אסטרטגיות השפעה, תדגים את השפעת השפה על התפתחות התודעה החברתית, על שינוי הכללים, על מינוף מאבקים, מה קורה כשהמאבק יוצא מה- WEB אל התקשורת המסורתית, לרחוב, לכנסת, לדלת הבית שלה, לבית המשפט, למפגש Face2Face  עם מי ששינתה לו את הכללים, ושלל טיפים שיאפשרו לכל אחד ואחת לצאת מהאישי לפוליטי, בלי לקחת ללב, וליצור מומנטום של כוח השפעה. כי לדבריה, כל אחד/ת יכול/ה.
חנה בית הלחמי, יועצת אסטרטגית, מאמנת ארגונית- מגדרית בארגוני המגזר הציבורי, כותבת על עצמה בבלוג שלה, האישי הוא הפוליטי: פמיניסטית, הומניסטית, מקצוענית במרחב הציבורי, קוראת, כותבת, מרצה, מגיבה, מעצבנת, בעלת דעה בכל נושא ועניין, מפתחת עור עבה ואבחנה דקה, נוסעת בזמן הוירטואלי.


מופע יחיד הומוריסטי ומרגש מאת אייל אלטויל שחקן, סטנדאפיסט, תסריטאי וסופר. מסע אישי מרתק של ריפוי עצמי באמצעות הומור, כנגד כל הסיכויים. "לפני כחמש שנים התעוררתי עם כאבי בטן עזים שהתבררו בהמשך כסרטן קטלני ששולח גרורות לכל הגוף (חוץ מהאף, ובהתחשב בגודל האף שלי זה די מפתיע שדווקא לשם הוא לא הגיע). בעקבות הממצאים היה עלי לעבור סידרת טיפולים אינטנסיביים הכוללים מספר ניתוחים, כימותרפיה, הקרנות והשתלת מח עצם (ושתיית עשב חיטה לניקוי הגוף. נשבע לכם אני לא יודע מה היה יותר גרוע!) ועם כל זאת נאמר לי שסיכויי ההחלמה שלי אינם גבוהים, בלשון המעטה (בואו נגיד שזמן ההופעה יותר ארוך מהזמן שהרופאים נתנו לי) היה עלי להחליט האם לשקוע בדיכאון עמוק או לנסות למצוא פתרון יותר יצירתי. למרות כל הפחדים והקשיים קיבלתי החלטה לקחת מצלמה, לתעד את כל התהליך ולנסות לצחוק כמה שאפשר על כל חוויה שעברתי בזמן המחלה. לאחר כמעט שנה וחצי, כנגד כל הסיכויים הרגתי את הסרטן מצחוק! היום, כאשר אני בריא לגמרי, ברצוני לשתף אתכם במסע שעברתי, בחוויותיי ההומוריסטיות והיותר רציניות, בליווי קטעי וידאו. חשוב לי לציין כי המופע מתאים לכל סוג של קהל, שכן הסרטן אותו חוויתי הוא רק סימפטום גדול לכל "הסרטנים הקטנים" אותם כולנו חווים ביום יום והבחירה היחידה שלנו היא באיזו דרך לקבל אותם.  ההחלמה מהסרטן מסמלת עבורי הרבה יותר מניצחון של מחלה קשה, אלה התגברות הרוח על כל מכשול ואתגר בחיים ולו זה שנראה לנו הגדול והמפחיד ביותר." כתיבה, בימוי, משחק והחלמה: אייל אלטויל. עריכת קטעי וידאו: ארז אלטויל  הופיע עם ההרצאה ב TEDX תל-אביב, מחבר הספר "הסרטן מת מצחוק" 
טל טנא-צ׳צ׳קס, מעצבת ואמנית לא שגרתית, מאפשרת חוויה מציצנית מלאת הומור לעולמה של יוצרת מסעירה, המציגה בחירה בתכונות ילדיות ככלי להכרה במסוגלות להצליח וכפלטפורמה ליזמות עסקית, המצאה וחדשנות. ״בגיל 10 הרמתי פיל! פיל חי! נשבעת!!״ צ'צ'קס מתבוננת על החיים בעיניים של ילדה ומעזה לעשות הפוך ממה שמצפים ממנה, היא בועטת ב׳אסור׳, מתפלשת ב ׳מותר׳ ובדרך מפתיעה היא מזהה ובוחרת בהזדמנויות בהן היא מצליחה לפרוץ את גבולות היצירה, האמנות וההורות!
טל טנא-צ'צ'קס, מעצבת ואמנית קונספטואלית, ממציאנית, רב תחומית, שובבה ומתחדשת. בוגרת ומרצה לשעבר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. עבודותיה הוצגו במוזיאון ישראל, מוזיאון תל-אביב ובגלריות ותערוכות בארץ. בין עבודותיה: ״המאוורר״ פסל זמני שהוצג ביולי-אוגוסט 2012 בכיכר רבין בתל אביב ומיצב "יומולדת" שהוצג במוזיאון ישראל ב-2015.

תגובות